Dlaczego wyją syreny 15-18 listopada 2021? Co oznaczają? Trzeba reagować?

i

Autor: freeimages.com/maurice shadee Dlaczego wyją syreny 15-18 listopada 2021? Co oznaczają? Trzeba reagować?

Dlaczego wyją syreny 15-18 listopada 2021? Co oznaczają? Trzeba reagować?

2021-11-15 11:05

Dlaczego wyją syreny 15-18 listopada 2021? Od dzisiaj do czwartku w całej Polsce będzie można usłyszeć syreny alarmowe. W podanym terminie należy spodziewać się dwóch sygnałów, jeden modulowany, a drugi ciągły. Co one oznaczają? Dlaczego zdecydowano się je uruchomić? Czy powinniśmy w związku z tym reagować? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w materiale poniżej.

Dlaczego wyją syreny? Na przestrzeni czterech dni, bo od poniedziałku 15 listopada do czwartku 18 listopada w całej Polsce będzie można usłyszeć sygnały alarmowe Krajowego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania. Dlatego, w podanym terminie należy spodziewać się dwóch sygnałów: jeden modulowany, drugi ciągły. Każdy z nich będzie trwał przez około trzy minuty, a dzielić je będzie 15 minutowa przerwa. Jak czytamy na rządowej stronie Serwis Rzeczypospolitej Polskiej - W ramach ćwiczeń PATROL-21 będą podejmowane działania przewidziane do realizacji w przypadku wystąpienia zagrożenia skażeniami chemicznymi, biologicznymi czy też promieniotwórczymi – czytamy. Co to oznacza? Czy trzeba jakoś reagować? Czy coś nam zagraża? Uspokajamy! Wyemitowany sygnał nie wymaga podejmowania przez mieszkańców żadnych czynności. 

CZYTAJ TAKŻE: Obowiązek zmiany opon na zimowe od 1 GRUDNIA? Ważne informacje dla kierowców!

Dlaczego wyją syreny 15-18 listopada 2021? To ćwiczenia PATROL-21

Jak informuje Serwis Rzeczypospolitej Polskiej w dniach 15-18 listopada w Polsce odbywać się będą cyklicznie ćwiczenia PATROL-21. - Głównym celem ćwiczenia jest doskonalenie procedur dotyczących uruchamiania poszczególnych systemów Krajowego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania.

W trakcie próby zostaną wyemitowane dwa sygnały alarmowe pierwszy z nich, akustyczny sygnał alarmowy: „ogłoszenie alarmu” – modulowany dźwięk syreny  w okresie trzech minut, a po 15 minutowej przerwie będziemy mogli usłyszeć drugi akustyczny sygnał alarmowy: „odwołanie alarmu” – ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Atak na granicy. Przeciwko polskim służbom użyto gazu łzawiącego
Sonda
Czy słyszałeś kiedyś dźwięk syren alarmowych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE