Demon prędkości na rzeszowskim odcinku A4. Wpadł w ręce grupy SPEED [WIDEO]

2020-01-24 14:52
Demon prędkości na rzeszowskim odcinku A4. Wpadł w ręce grupy SPEED
Autor: podkarpacka policja

Policyjna grupa SPEED nie ma litości dla kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Od wakacji zatrzymali na Podkarpaciu już blisko 400 praw jazdy!

Nadmierna prędkość to najczęstsza przyczyna wypadków. Teoretycznie wszyscy o tym wiedzą, ale w praktyce nie brakuje kierowców, którzy lubią zbyt mocno depnąć w pedał gazu. Dobitnie pokazują to statystyki grupy SPEED - to policyjna jednostka złożona z różnych specjalistów, a jej zadanie to walka z drogowymi piratami. SPEED działa od pół roku i już może pochwalić się sporymi sukcesami na podkarpackich drogach:

- Od 17 lipca do 31 grudnia ubiegłego roku policjanci z podkarpackiej grupy „SPEED” skontrolowali łącznie 12 815 kierowców i ujawnili 12 522 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami. Zatrzymali 371 praw jazdy, z czego 317 za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Funkcjonariusze nałożyli ponad 10 tys. mandatów, w tym ponad 7 tys. za przekroczenie prędkości. Skierowali 174 wnioski o ukaranie za wykroczenia drogowe, zatrzymali 635 dowodów rejestracyjnych. Policjanci ujawnili także 82 przestępstwa popełnione w ruchu drogowym m.in. kierowanie po alkoholu, czy jazda bez uprawnień - wylicza zespół prasowy podkarpackiej policji.

Rekordzistów nie brakuje. Na przykład w Pilźnie w powiecie dębickim audi pędziło w terenie zabudowanym 104 km/h. Z kolei na rzeszowskim odcinku A4 w grudniu zatrzymano kierującego skodą. Na liczniku miał 213 km/h, a ograniczenie w tym miejscu wynosi 140 km/h. Materiał z jego wyczynów obejrzycie poniżej. Ostrzegamy - lepiej nie powtarzać takiego stylu jazdy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE