Dębica: Zakończyła się modernizacja lodowiska. Według włodarzy to obiekt na miarę XXI wieku

2021-01-27 14:03
Dębica: Zakończyła się modernizacja lodowiska.
Autor: pixabay

- To obiekt na miarę XXI wieku – tak o zmodernizowanym lodowisku mówi burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk. Gruntowny remont dębickiej ślizgawki właśnie się zakończył. A zmieniło się wiele.

- Trwająca od 2019 roku gruntowna modernizacja dębickiego lodowiska właśnie dobiegła końca. Dzisiaj dokonano oficjalnego odbioru technicznego nowej ślizgawki, która już wkrótce zostanie udostępniona dla klubów sportowych. To największa inwestycja związana z infrastrukturą sportową na przestrzeni ostatnich lat - czytamy na stronie dębickiego magistratu.

Dzięki modernizacji obiekt zyskał nowoczesny wygląd, ale nie tylko. W ramach prac wzmocniono konstrukcje stalowe dachu, wykonano nowe instalacje. Co więcej,  oprócz hali widowiskowej przebudowane i wyremontowane zostało zaplecze techniczne lodowiska.

Ale na tym nie koniec. Płyta lodowiska została powiększona, co więcej dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu lodowisko będzie działało przez cały rok. I nie będzie to tylko ślizgawka, ale dzięki wielofunkcyjnej nawierzchni z lodowiska będzie można zrobić boisko, plac do jazdy na rolkach, miejsce do ćwiczeń, a także wykorzystać w celach wystawienniczych.

- Modernizacja dębickiego lodowiska pochłonęła ponad 14 milionów złotych. 5 milionów pochodziło z dotacji pozyskanej przez Miasto Dębica z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach środków „Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadania inwestycyjnego w ramach programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – edycja 2017” - czytamy na stronie Urzędu Miasta w Dębicy.

Po 46 latach ze Stadionu Miejskiego "Stali" w Rzeszowie znikają jupitery.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE