Dębica: Dron sprawdzi dym z waszych kominów. Mogą posypać się mandaty

2021-02-25 15:39 af
Dębica: Dron sprawdzi dym z waszych kominów. Mogą posypać się mandaty
Autor: pixabay

Dron wyposażony w mobilne laboratorium w marcu będzie krążył nad dachami mieszkańców gminy Dębica. Sprawdzi każdy komin i pobierze próbkę dymu. Jeśli palicie w piecu śmieci, bezzałogowy statek to wyłapie, a osoby, które zanieczyszczają powietrzę zapłacą grzywnę.

Gmina Dębica dronem uderzy w smog. Bo już od marca na terenie gminy będzie prowadzona akcja prewencyjna pod hasłem „Dronem w smog – dbamy o jakość powietrza w Gminie Dębica”.

- W trosce o zdrowie mieszkańców ale i ochronę środowiska będą prowadzone badania niskiej emisji. Koszt przeprowadzenia akcji sięga 7000 zł. Do jej realizacji posłuży bezzałogowy statek powietrzny czyli tzw. dron, który wyposażony będzie w mobilne laboratorium analizujące próbki dymu z kominów. Informacje o zwiększonym stężeniu związków chemicznych będą przekazywane do biorącego udział w akcji patrolu Straży Gminnej. Funkcjonariusze z kolei będą dokonywali kontroli palenisk - czytamy na stronie Gminy Dębica.

Jeśli palicie w piecu śmieci, bezzałogowy statek to wyłapie, a osoby, które zanieczyszczają powietrzę zapłacą grzywnę. Z portfela może wam ubyć nawet pół tysiąca złotych.

Rzeszów w grze komputerowej