DĄBRÓWKI, POW. ŁAŃCUCKI: Do sąsiadów strzelał z wiatrówki! Były negocjacje i kontrterroryści

i

Autor: Pixabay.com

DĄBRÓWKI, POW. ŁAŃCUCKI: Do sąsiadów strzelał z wiatrówki! Były negocjacje i kontrterroryści

2021-02-14 10:50

Najpierw groził i strzelał, zaś na widok policji zabarykadował się w domu. Potrzebna była pomoc specjalnego pododdziału policji i negocjatorów. Zdecydowano o siłowym wejściu do domu.

Chwile grozy przeżyli wczoraj mieszkańcy miejscowości Dąbrówki w powiecie łańcuckim. Około godziny 15, dyżurny miejscowej komendy policji odebrał zgłoszenie o agresywnym mieszkańcu, który strzelał do swoich sąsiadów z wiatrówki. Na miejsce natychmiast wysłano patrole.

Te jednak sprawiły, że mężczyzna stał się jeszcze bardziej agresywny i zabarykadował się w domu, skąd przez okno strzelał w różnych kierunkach. Ponieważ nie można było nawiązać z nim kontaktu, do Dąbrówek sprowadzono funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie oraz policyjnych negocjatorów.

Niestety próby negocjacji z agresywnym mężczyzną nie przynosiły rezultatu. Mając na uwadze bezpieczeństwo znajdujących się w pobliżu osób, zdecydowano o siłowym wejściu do domu. Użyto granatów hukowych i broni gładkolufowej do otwarcia zamka w drzwiach. Chwilę później 61-latek został obezwładniony. Nikomu podczas tego zdarzenia nic poważnego się nie stało- informuje Anna Klee-Bylica z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy. Po przeprowadzeniu konsultacji medycznej- trafił do aresztu. W sprawie trwają czynności.

"Bieszczady na ratunek". Powstaje nowy serial dokumentalny!
Posłuchaj o normach dla fosfatazy zasadowej. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE