Czym jest „chromowanie”? Skrajnie niebezpieczny trend na TikToku

i

Autor: pexels.com

Informacje

Czym jest „chromowanie”? To skrajnie niebezpieczny trend na TikToku

2023-06-01 8:48

W mediach społecznościowych pojawił się kolejny groźny trend, który już zaczął zbierać śmiertelne żniwo. Chodzi o tak zwane chromowanie, przez które zmarła 13-latka z Australii. Na czym polega niebezpieczny trend?

Spis treści

  1. Niebezpieczny trend na TikToku. Czym jest "chromowanie"?
  2. Śmiertelne konsekwencje trendów z mediów społecznościowych

Niebezpieczny trend na TikToku. Czym jest "chromowanie"?

W ostatnim czasie coraz częściej słyszymy o kolejnych głupich trendach, za którymi ślepo podążają niektórzy użytkownicy mediów społecznościowych. Teraz znowu docierają do nas smutne informacje o śmierci młodej dziewczyny, która zbyt poważnie potraktowała internetowe wyzwanie. Jak informuje amerykańska stacja informacyjna Fox News, tym razem chodzi o niebezpieczne zachowanie, tak zwane chromowanie, polegające na wdychaniu oparów różnych substancji, które zagrażają zdrowiu. To m.in. farby metaliczne, gazy i rozpuszczalniki.

Wprawdzie wąchanie niebezpiecznych substancji w celu osiągnięcia specyficznego stanu nie jest żadnym nowym zjawiskiem, jednak TikTok zapewnił kolejnemu zwyczajowi nową popularność. Niestety, niebezpieczny trend zebrał już śmiertelną ofiarę. To 13-letnia dziewczyna z Australii, która zdecydowała się na wzięcie udziału w wyzwaniu. Poprzez wdychanie oparów z dezodorantu, zatrzymała się u niej akcja serca. Jak pokazują badania, chemikalia obecne w oparach bardzo niekorzystnie wpływają na mózg i inne narządy.

Śmiertelne konsekwencje trendów z mediów społecznościowych

Pomimo szybkiego przewiezienia dziewczyny do szpitala, jej mózg doznał nieodwracalnych uszkodzeń, a to skłoniło jej rodzinę do podjęcia decyzji o odłączeniu aparatury podtrzymującej życie. Rodzina zmarłej Esry zaangażowała się w akcję uświadamiającą innym młodym osobom, że niektóre zachowania obecne w mediach społecznościowych nie są warte naśladowania i mogą powodować nieodwracalne konsekwencje. W działania prowadzone przez rodziców 13-latki włączyły się także niektóre sklepy. Zaczęły one umieszczać dezodoranty w szklanych gablotach, tak, aby dostęp do nich został ograniczony. Ma to utrudnić nastolatkom możliwość zakupu tych substancji, które niewłaściwie użytkowane mogą doprowadzić do tragedii.

ZOBACZ: CENY TRUSKAWEK NA TARGU W RZESZOWIE. JEST DUŻO TANIEJ

Kremówkowe szaleństwo na rzeszowskim rynku
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE