COVID-19 powoduje zaburzenia erekcji

i

Autor: Pixabay

Odkryli nietypowe powikłanie po COVID-19: Mogą wystąpić zaburzenia erekcji

2020-12-11 19:01

Medycy piszą o różnych powikłaniach po COVID-19. To między innymi uszkodzenia mózgu, zaburzenia psychiczne czy PIMS-TS - dziecięcy wieloukładowy zespół zapalny. New York Post informuje też o powikłaniu, które dotyczy mężczyzn. Okazuje się, że koronawirus może powodować zaburzenia erekcji. Te są długotrwałe!

Powikłania po COVID-19

Medycy wciąż badają powikłania, które wywołuje COVID-19. Ich lista jest coraz dłuższa. W listopadzie specjaliści z University of Oxford badali przypadki zaburzeń psychicznych po przebytej chorobie. Te wykryto aż u 18 procent badanych!

O szczegółach pisaliśmy w artykule poniżej:

Z kolei lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie także w listopadzie bili na alarm w związku z PIMS-TS u dzieci po COVID. To reakcja immunologiczna organizmu. Przypomina zespół Kawasakiego. Po COVID-19 dochodzi w niej głównie do zaburzeń kardiologicznych. Leczenie wymaga jednoczesnej pracy wielu specjalistów, bo choroba atakuje wiele układów w organizmie dziecka.

W krótkim czasie na krakowskim oddziale leczono aż dziewięciu małych pacjentów z takim powikłaniem. Zobacz więcej TUTAJ:

Powikłania po COVID-19 a zaburzenia erekcji

Okazuje się, że koronawirus może szczególnie dotykać nie tylko osoby starsze czy dzieci, ale też mężczyzn. U tych, jak pisze New York Post, po COVID-19 może dochodzić do zaburzeń erekcji:

- Wiemy, że wirus może powodować powikłania w układzie neurologicznym. To nie wszystko - w przypadku mężczyzn istnieje realna obawa, że mogą mieć długoterminowe problemu z zaburzeniami erekcji spowodowane tym wirusem, bo wpływa on także na układ krwionośny - mówi cytowana przez NYP Dr. Dena Grayson.

Niestety, takie zaburzenia mogą trwać przez długi czas, w efekcie mocno wpłynąć na życie intymne ozdrowieńca. 

COVID-19 a ból jąder

Co ciekawe, o tym, że COVID-19 wpływa na męskie narządy płciowe w American Journal of Emergency Medicine pisano już na początku jesieni. Amerykańscy naukowcy zauważyli, że jednym z objawów zakażenia koronawirusem mogą być ból i obrzęk jąder. Takich objawów nie wolno lekceważyć. Zapalenie jąder spowodowane COVID-19 może prowadzić do trwałych uszkodzeń w organizmie, a w efekcie do niepłodności.

Posłuchaj, czym można skutecznie zwalczyć katar. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Pomysłowi małżonkowie z Wilanowa. Erotyczne masaże zamienili w biznes
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE