Kolejny krok do ronda na Słocinie. Miasto podpisało umowę na projekt

i

Autor: Google Street View

Coraz bliżej do budowy ronda na Słocinie. Miasto podpisało umowę na projekt

2022-10-13 15:35

Dwa przetargi zakończyły się niepowodzeniem, ale w końcu udało się znaleźć wykonawcę projektu ronda na Słocinie. Władze miasta podpisały umowę na projekt budowy, który ma być gotowy za 14 miesięcy. Koszt to 170 tysięcy złotych.

Dotychczas ogłaszano już dwa przetargi na projekt budowy ronda przy osiedlu Słocina. Niestety nie odniosło to żadnego skutku, bo do żadnego nie wpłynęło ani jedno zgłoszenie ofertowe. Urzędnicy znaleźli jednak furtkę w przepisach.

- Zgodnie z prawem za trzecim razem mieliśmy możliwość szukania wykonawcy na wolnej ręki. W końcu udało się znaleźć odpowiednią firmę. Na przełomie września i października podpisaliśmy umowę. Jej wartość to 170 tysięcy złotych – mówi Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Sam projekt budowy ronda ma być gotowy w ciągu 14 miesięcy od podpisania.

Napadli i pobili, aby zabrać koszulkę i szalik kibicowi innej drużyny

Rondo zastąpi problematyczne skrzyżowanie 

Rondo ma docelowo zastąpić skrzyżowanie, które przecina ulicę Paderewskiego, Witolda i Powstańców Śląskich. Wymienione ulice maja jednak tylko po jednym pasie ruchu, przez co dochodzi często do tworzenia się korków. Zaplanowana inwestycja, która obejmie również dobudowę dodatkowych pasów ruchu usprawni w znacznym stopniu komunikację w tej części miasta. W planie projektowym zostało uwzględnione nie tylko rondo, ale wybudowane zostaną również chodniki ścieżki rowerowe, przejścia dla pieszych i zatoki dla autobusów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE