CM Medyk zaprasza na szkolenia z pierwszej pomocy! Będzie ich tyle ile Rzeszów ma lat!

2021-10-21 15:09
Defibrylator nie będzie miał przed nimi tajemnic! Rzeszowski Medyk zaprasza mieszkańców miasta na darmowe szkolenia z pierwszej pomocy
Autor: Materiały prasowe/ CM Medyk

CM Medyk zaprasza mieszkańców na darmowe szkolenia z pierwszej pomocy! Będzie można nauczyć się m.in. obsługi AED, jak również udzielania pierwszej pomocy. Podczas spotkań ze specjalistami dowiedzieć będzie można także jak wykonać samobadania piersi i jak skomponować posiłek, by czerpać z jedzenia jak najwięcej prozdrowotnych korzyści. Szkoleń będzie tyle ile lat ma miasto Rzeszów!

- Zdrowie oraz bezpieczeństwo mieszkańców całego regionu jest dla nas bardzo ważne. Dlatego kładziemy duży nacisk na działania, mające na celu zarówno edukację w zakresie udzielania pierwszej pomocy - mówi dr Stanisław Mazur, Prezes Centrum Medycznego MEDYK. Dlatego zorganizowanych zostanie łącznie 667 szkoleń i nie jest to przypadkowa liczba – tyle właśnie lat liczy nasze miasto. - Mam nadzieję, że nasze działania spotkają się z zainteresowaniem Rzeszowian. Jest to szczególnie ważne w kontekście obecnej sytuacji i wyzwań związanych z odbudowywaniem zdrowia Polaków po pandemii - dodaje dr Stanisław Mazur.

CZYTAJ TAKŻE: PODKARPACIE. Z rehabilitacji po COVID-19 skorzysta więcej pacjentów!

Czego można się nauczyć?

Pierwsze spotkanie już jutro, 23-go października, kolejne jeszcze w tym miesiącu. Każdy kto zarejestruje się na darmowe zajęcia będzie mógł nauczyć się m.in. obsługi automatycznego defibrylatora, czyli AED, jak równie, jak udzielać pierwszej pomocy. Oprócz tego, na miejscu będzie można się także zaszczepić przeciwko koronawirusowi, zmierzyć ciśnienie i sprawdzić poziom glukozy. Będą też szkolenia z samobadania piersi oraz odżywiania, w tym jak komponować posiłek, by czerpać z jedzenia jak najwięcej prozdrowotnych korzyści.

Muzyka do Treningu | ESKA XD - Fit vlog #34
Sonda
Czy jeździsz autem zasilanym LPG?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE