Ciepło coraz bliżej! Oto pierwsza prognoza pogody na wiosnę 2023 roku

i

Autor: pixabay

Ciepło coraz bliżej! Oto pierwsza prognoza pogody na wiosnę 2023 roku

2023-02-05 17:08

Choć sezon zimowy trwa jeszcze w pełni, nasze myśli coraz częściej kierują się już w stronę wiosny. Nie tylko nasze. Specjaliści z NOAA udostępnili wstępne prognozy pogody na kolejne miesiące. Okazuje się, że są one wyjątkowo optymistyczne, szczególnie dla osób, które kochają ciepło i nie mogą doczekać się końca zimy.

Wstępne prognozy na wiosnę 2023 roku pokazują, że aura w najbliższych miesiącach będzie dopisywała. Jeśli sprawdzą się, pogoda w tym roku będzie całkowicie różniła się od tej w poprzednich latach. Jeśli spodziewaliście się niekończącej się zimy i chłodów, będziecie zaskoczeni. Z map amerykańskiego modelu NOAA CFS wynika, że wiosna nadejdzie znacznie szybciej niż w ostatnich latach. Wstępne prognoz przewidują wyższe temperatury i to szybko!

Prognozy modelu NOAA CFS znajdują potwierdzenie także w danych The European Centre for Medium-Range Weather Forecasts (ECMWF). Przewidywania pokrywają się. ECMWF przygotowało szacunki dotyczące prawdopodobieństwa pojawienia się anomalii pogodowych w Europie. Prognozy przewidują ich wystąpienie, szczególnie w kwestii temperatury.

Prognozę na wiosnę 2023 roku znajdziecie w galerii poniżej.

Taka będzie pogoda jesienią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE