Chcieli dostać się do Niemiec, granicę z Polski do Słowacji przekroczyli ukryci w naczepie serbskiej ciężarówki

2022-01-14 14:39
Chcieli dostać się do Niemiec, granicę z Polski do Słowacji przekroczyli ukryci w naczepie serbskiej ciężarówki
Autor: Materiały prasowe/ BiOSG

Mowa o sześciu obywatelach Afganistanu, których wczoraj w Lipowicy, w powiecie krośnieńskim, zatrzymał prowadzący kontrolę drogową wspólny partol Straży Granicznej i podkarpackiej skarbówki. Ci do sprawdzenia wytypowali ciężarówkę wiozącą transport osłonek kolagenowych z Serbii do Rosji.

Do ujawnienia sześciu obywateli Afganistanu doszło wczoraj (13 stycznia) w Lipowicy, w powiecie krośnieńskim. Prowadzący kontrolę drogową na głównej trasie z południa Europy, wspólny patrol Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej, do sprawdzenia wytypował ciężarówkę, która z Serbii do Rosji wiozła transport osłonek kolagenowych.

W trakcie kontroli w pewnym momencie z wnętrza naczepy ciężarówki zaczęły dochodzić dźwięki. Jak się okazało- ukrytych było tam 6 pełnoletnich obywateli Afganistanu, którzy nie mieli przy sobie żadnych dokumentów.

Cudzoziemcy przyznali, że do naczepy dostali się w Rumunii bez wiedzy kierowcy. Wszystko zorganizowali tamtejsi przemytnicy, którzy zainkasowali po 3 tys. euro od każdego z mężczyzn. Cudzoziemcy byli w dobrej kondycji fizycznej. Mieli dodatkowe ubrania oraz koce. Po przybyciu do placówki funkcjonariusze SG zapewnili im żywność oraz napoje- mówi Elżbieta Pikor z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Jak się okazało, imigranci składali wcześniej wnioski o pomoc międzynarodową w Rumunii, później jednak zdecydowali się wybrać dalej- do Niemiec. W ramach tzw. procedury dublińskiej mężczyźni trafić mają z powrotem do Rumunii.

Drogowskazy: o tym kto i dlaczego korzysta dziś z darknetu. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ
Gotuj jak Harry Potter (PRZEPISY) | ESKA XD - Fit vlog #40

QUIZ. Historia mistrzostw świata w szachach

Pytanie 1 z 12
1. Kto był pierwszym oficjalnym mistrzem świata w szachach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE