Charytatywny Bieg na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci: Ruszyły zapisy

2020-01-24 10:11
Charytatywny Bieg na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci: Ruszyły zapisy
Autor: Pixabay

To już druga edycja takiego wydarzenia. Pierwsza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Znamy szczegóły.

22 marca - tę datę warto zapamiętać. Właśnie wtedy w Rzeszowie odbędzie się II Charytatywny Bieg na rzecz Hospicjum. Zapisy już wystartowały, a cel jest bardzo szczytny:

- Są to dzieci nieuleczalnie chore, które każdego dnia wymagają rehabilitacji i ciągłej opieki. Pieniądze zebrane podczas biegu będą przeznaczone na niezbędny sprzęt rehabilitacyjny taki jak koncentrator powietrza, czy emulgator tlenu - wyjaśniają organizatorzy.

II Charytatywny Bieg na rzecz Hospicjum [TRASA]

Trasa wyniesie 5 kilometrów i przebiega w większości w rejonie bulwarów:

- Uczestnicy wystartują z kampusu WSPiA i pobiegną w stronę al. Rejtana. Dalsza trasa biegu odbędzie się na ul. Wierzbowej, most Narutowicza i dalej bulwarami nad Wisłokiem aż do kładki pieszo rowerowej. Stamtąd uczestnicy biegu wrócą drugą stroną Wisłoka do ul. Wierzbowej i do kampusu WSPiA - czytamy w opisie imprezy.

Taką trasę z pewnością pokonają nie tylko ci, którzy trenują codziennie, ale i mniej zaawansowani biegacze.

Atrakcje po biegu

Bieg został zaplanowany tak, by mógł stać się imprezą rodzinną. Po konkurencji sportowej i wręczeniu nagród przyjdzie czas na piknik połączony z grami i zabawami - także dla najmłodszych.

Więcej informacji można znaleźć na fanpage wydarzenia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE