Ceny prądu dobijają gastronomię. Kolejny lokal ogłasza zamknięcie

2022-11-04 13:48
Ceny prądu dobijają gastronomię. Kolejny lokal ogłasza zamknięcie
Autor: Tim Mossholder/pexels.com

Ceny prądu i gazu dobijają przedsiębiorców, którzy w niejednej sytuacji są zmuszeni zamknąć lokal, aby nie dopłacać do niebotycznych rachunków. W październiku „gaszenie światła” ogłosił Burger Store z Rzeszowa, którego właściciel musi zapłacić za prąd 21 tys. zł. Teraz zamyka się kolejny lokal w stolicy Podkarpacia.

Nie jest to najlepszy czas dla przedsiębiorców, których dobijają ceny prądu i gazu. W październiku rzeszowski lokal Burger Store ogłosił, że „gasi światło”. - Kilka dni temu dostaliśmy rachunek za prąd, który nie wynosił jak zwykle 4 000 - 5 000 zł, a 21 000 zł i niestety nie był to błąd – mogliśmy czytać na ich facebookowym koncie. Nie jest to jedyny lokal w Rzeszowie, który zakończył swoją działalność przez ceny prądu.

Bagatela Grill & Kebab w Rzeszowie zamyka się przez ceny prądu

Ceny prądu i gazu sprawiły, że trudną decyzję musiał podjąć też właściciel lokalu Bagatela Grill & Kebab. Na ich Facebooku możemy przeczytać, że „Ceny prądu i gazu likwidują kolejną gastronomię w Rzeszowie”.

Pragniemy poinformować , że jesteśmy zmuszeni do zamknięcia lokalu. Ceny prądu i gazu likwidują kolejną gastronomię w Rzeszowie. Dziś ostatni dzień, w którym jesteśmy otwarci i zapraszamy na ostatniego kebaba z kraftowym mięsem wieprzowym. Miejmy nadzieje , że spotkamy się jeszcze kiedyś – napisano.

W. BUDA: BEZROBOCIE MOŻE WZROSNĄĆ

Ceny prądu 2022. Maksymalna stawka 785 zł za MWh

Sejm jeszcze w październiku przyjął poprawki Senatu do ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku. Ustawa mówi o tym, że od 1 grudnia 2022 do 31 grudnia 2023 roku w rozliczeniach z odbiorcami użyteczności publicznej i firmami będzie stosowana cena maksymalna na poziomie 785 zł za MWh.

Objęte nią będą gospodarstwa domowe, mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz podmioty użyteczności publicznej, jak m.in. placówki opieki zdrowotnej, szkoły, uczelnie, podmioty prowadzące żłobki i kluby dziecięce, domy pomocy społecznej, noclegownie, kościoły lub inne związki wyznaniowe, ochotnicze straże pożarne, placówki kulturalne, organizacje pozarządowe, związki zawodowe, baseny i aquaparki.

Co więcej, ze stawki skorzystają również jednostki samorządu terytorialnego i samorządowe zakłady budżetowe realizujące zadania z zakresu m.in. dróg, wodociągów i kanalizacji, transportu zbiorowego i porządku publicznego, czy producenci rolni, którzy są mikro, małymi lub średnimi przedsiębiorcami, a także obiekty sportowe, które szkolą m.in. członków kadry narodowej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE