Ceny garaży poszły ostro w górę. Zapłacimy nawet 100 tysięcy złotych

i

Autor: pixabay.com

Ceny garaży szaleją! Nawet 100 tysięcy złotych

2023-03-03 13:28

Ceny garaży poszły ostro w górę. Za jedno pomieszczenie możemy aktualnie zapłacić nawet 100 tysięcy złotych. Wysokich kosztów możemy spodziewać się także w przypadku najmu.

Ceny garaży ostro w górę

O zaskakująco wysokich cenach garaży pisze „Fakt”. Dziennik powołując się na dane „Gazety Wyborczej” podaje, że 17-metrowy garaż wybudowany w latach 80. w Lęborku kosztuje aktualnie 75 tysięcy złotych. O 5 tys. zł więcej, czyli 80 tys. zł, chce sprzedawca z Chorzowa. Z kolei reporterka „Faktu”. widziała na portalu z ogłoszeniami, że np. w Łodzi stary garaż na dużym osiedlu to wydatek rzędu 71 tys. zł" – możemy przeczytać. Wyborcza znalazła nawet oferty sięgające kwoty 100 tysięcy złotych.

Sytuacja nieciekawie wygląda nie tylko w przypadku zakupu garaży, ale także w sytuacji gdy chcemy wynająć pomieszczenie. W mniejszych miejscowościach koszty mogą sięgać 400 złotych miesięcznie. W większych miastach ceny osiągają nawet wartości przekraczające 700 złotych. Powody do niepokoju mają także właściciele miejsc postojowych w blokach. Rząd planuje wprowadzić w życie nowe regulacje prawne, według których deweloperzy będą mieli obowiązek budowy co najmniej 1,5 miejsca parkingowego na jeden lokal. Nie wróży to dobrze w kontekście cen. Sprzeciw wobec proponowanego rozwiązania wyrażają deweloperzy i architekci. Ustawa deregulacyjna procedowana jest obecnie w Senacie.

Koszt budowy miejsca parkingowego to 70 tysięcy złotych

Cytowany przez „Rzeczpospolitą” Maciej Wandzel, prezes firmy Soho Development stwierdza, że jedna kondygnacja parkingu to aktualnie 12-13 procent kosztów siedmiokondygnacyjnego budynku. Przeciętny koszt budowy miejsca parkingowego wynosi 70 tysięcy złotych. Stanowiska sprzedawane są za około 35 tysięcy złotych, pozostała część sumy dodawana jest do ceny mieszkania.

BIEDA w Zakopanem! Polacy KLNĄ na ceny, kanapki przywożą z domu | Komentery
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE