Ceny biletów na pociąg szokują. Myśleliśmy, że to pomyłka

i

Autor: Archiwum prywatne

Ceny biletów na pociąg szokują. Myśleliśmy, że to pomyłka

2022-10-06 10:06

Polacy, którzy podróżują na co dzień pociągami Intercity, mogą się zszokować przy zakupie biletów. Podobną sytuację przeżyliśmy sami w miniony weekend, gdy jechaliśmy z Rzeszowa do Dębicy. Za bilety, które wyniosłyby nas ponad 32 złote na tak krótkiej trasie, zapłaciliśmy zaledwie kilka złotych i to beż żadnych ustawowych zniżek. Dlaczego?

Ceny biletów, za które zwykle płaciliśmy za trasę z Rzeszowa do Dębicy, kosztowały nas za jedno miejsce: 11,60 zł za podróż Polregio, a także 16,10 zł za jazdę Intercity. W miniony weekend, kupując bilety na dworcu PKP w Rzeszowie, cena nas zaskoczyła. Za dwa miejsca zapłaciliśmy bowiem 8 zł bez żadnej ustawowej zniżki. Musieliśmy dopytać w kasie, czy pani kasjerka nie popełniła błędu, a także czy bilet obejmuje miejsca dla dwóch osób? To ponad 24 złote taniej, niż normalna cena! W odpowiedzi usłyszeliśmy, że wszystko jest w porządku. Postanowiliśmy sprawdzić, skąd tak diametralna zmiana cen, szczególnie teraz, gdy wszystko drożeje, a bilet na pociąg tanieje.

Kolejarze dostaną nowe nowoczesne pociągi do naprawy torów. Podpisali umowę

Skąd niskie ceny biletów na pociąg?

Okazało się, że udało nam się kupić bilet, który objęty jest specjalną akcją PKP Intercity. Firma przygotowała bowiem milion promocyjnych biletów.

- Ceny podróży na popularnych trasach, np. pomiędzy Warszawą a Krakowem, Trójmiastem, Katowicami i Poznaniem zaczynają się już od 19 zł. Także bilety kupione w ramach progu Promo Plus zapewniają dużo tańsze przejazdy - w tym przypadku za 28 zł. Z kolei podróże ze stolicy do Łodzi, Lublina czy Białegostoku są możliwe już za 14 zł - podaje firma.

Promocja ma trwać do końca listopada. Jak kupić taki bilet? - Aby ułatwić wyszukiwanie najtańszych biletów PKP Intercity udostępnia na swojej stronie internetowej zakładkę „Łowcy Promo” – tutaj można znaleźć najlepsze oferty, które pozwolą np. na szybki i ekonomiczny wypad do innego miasta – czytamy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE