Burmistrz Ustrzyk Dolnych zakazał w szkołach podręcznika do HiT.

2022-08-18 14:57
Burmistrz Ustrzyk Dolnych zakazał w szkołach podręcznika  „Historia i Teraźniejszość”
Autor: materiały prasowe wydawnictwa Biały Kruk

„Historia i Teraźniejszość” to podręcznik, który wzbudza w Polsce wiele kontrowersji i nie mniej emocji. Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych, postanowił zakazać podręcznika w miejskim liceum. Z czego będzie uczyć się młodzież w tej miejscowości?

Dlaczego burmistrz Ustrzyk Dolnych zakazał podręcznika do "HiT"?

- Stop nieprawdziwej retoryce PiSu. W zarządzanym przeze mnie LO MS w Ustrzykach Dolnych wprowadzam zakaz korzystania z podręcznika „Historia i teraźniejszość” – grzmi na Twitterze Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych.

Z czego w takim razie będą uczyć się w liceum w Ustrzykach Dolnych?

- Nauczyciel prowadzący przedmiot będzie realizował podstawę programową z przygotowanych przez siebie indywidualnych materiałów, które szkoła będzie bezpłatnie przekazywała uczniom – wyjaśnił burmistrz.

Burmistrz jest świadomy tego, że jego decyzja wywoła sporo konsekwencji.

- Decyzję tą podjąłem w pełni świadomie, biorąc jej wszystkie konsekwencje na siebie – napisał na Twitterze. 

Zobacz zdjęcia: Remont dworca PKP w Rzeszowie. Tak będzie wyglądać

Czy Rzeszów zakaże podręcznika Historia i Teraźniejszość?

Zapytaliśmy, czy wzorem burmistrza Ustrzyk Dolnych Rzeszów również zakaże kontrowersyjnego podręcznika stworzonego przez prof. Wojciecha Roszkowskiego. 

- Nie ma takiej decyzji – powiedział Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Historia i Teraźniejszość nowy, kontrowersyjny przedmiot

Historia i Teraźniejszość to nowy przedmiot w polskim szkolnictwie. Od września 2022 obowiązkowo obejmie on tych uczniów, którzy nie będą zdawać matury z Wiedzy o społeczeństwie. Wydany przez Wydawnictwo Biały Kruk do tego przedmiotu podręcznik, stał się powodem ogólnopolskiej dyskusji.

Szkoła zawiesza lekcje z powodu braku kadry
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE