Budowlańcy natrafili na ludzki szkielet. Ten prawdopodobnie pochodzi z czasów wojny [ZDJĘCIA]

2021-06-04 16:55

Tajemnicze odkrycie w Sędziszowie Małopolskim. Tam budowlańcy w minioną środę, w czasie prac ziemnych natrafili na ludzkie szczątki. Odnaleziono je w ziemi na głębokości kilkudziesięciu centymetrów. Obok szkieletu leżała skorodowana amunicja, a także tak zwana saperka i sztućce. Szczątki mogą pochodzić z okresu II Wojny Światowej.

Tajemnicze odkrycie w Sędziszowie Małopolskim. W środę ropczyccy policjanci pracowali na miejscu znalezienia fragmentów ludzkiego szkieletu. Około godziny 15.00 dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że na placu budowy w Sędziszowie Małopolskim, podczas wykonywania prac ziemnych, znaleziono ludzkie szczątki.

- Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili tę informację. Fragmenty ludzkiego szkieletu znajdowały się na głębokości kilkudziesięciu centymetrów. Obok szkieletu znajdowała się skorodowana amunicja, a także tzw. saperka oraz sztućce - informują ropczyccy policjanci.

CZYTAJ TAKŻE: PODKARPACKIE: Leśnicy apelują- nie zabieraj młodych zwierząt z lasu!

Szczątku mogą pochodzić z II WŚ

Archeolog, który pojawił się na miejscu stwierdził, że szczątki mogą pochodzić z czasów wojny, ale ostatecznie potwierdzi to ekspertyza. Na miejscu pracowali także policjanci i prokurator.

- Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny miejsca oraz zabezpieczyła znalezione kości i przedmioty - informują mundurowi.

Pies Kajtek spod Rzeszowa otrzymał protezę łapki
Sonda
Kto powinien wygrać wybory prezydenckie w Rzeszowie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE