Brzozów: Troje nastolatków kradło paliwo. Zabezpieczono aż 400 litrów

2020-05-23 11:46 Sylwia Indycka-Rosół
Brzozów: Troje nastolatków kradło paliwo. Zabezpieczono aż 400 litrów
Autor: podkarpacka policja

16, 17 i 18-latek kradli olej napędowy z maszyn budowlanych. Robili to bezkarnie przez kilka miesięcy. Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Nastolatkowie z pomysłem na paliwowy biznes

Krymialni z Brzozowa rozpracowali sprawę znikającego paliwa z maszyn budowalnych na placu budowy odcinka drogi Izdebki - Jabłonka. Ktoś od kilku miesięcy puszczał olej napędowy. Okazało się, że sprawcy to nastolatkowie.

- Wszyscy to mieszkańcy powiatu brzozowskiego, w wieku od 16 do 18 lat. Jak się okazało, od grudnia ubiegłego roku do maja br., mężczyźni ukradli łącznie około 400 litrów oleju napędowego. Dodatkowo 17-latek usiłował włamać się do innej maszyny zaparkowanej na placu budowy, jednak nie zdołał tego zrobić - wyjaśniają brzozowscy policjanci.

Kupiec kradzionego paliwa był na miejscu

Kupca na olej napędowy nie trzeba było szukać. Schemat działania złodziei był zwykle ten sam. 16 i 17-latek nocą szli na miejsce, gdzie stały zaparkowane maszyny i spuszczali paliwo do przygotowanych pojemników. Jednorazowo byli w stanie ukraść od 20 do 70 litrów płynu. Następnie paliwo sprzedawali po niższej cenie 18-latkowi, który pomagał im w przestępstwach.

Surowa kara za kradzież paliwa

Do kradzieży dochodziło minimum 10 razy:

- 17 i 18-latek usłyszeli zarzut kradzieży. Dodatkowo 17-latek odpowie także za usiłowanie włamania. Materiały w sprawie 16-latka zostaną przekazane do sądu rodzinnego - wyliczają mundurowi.

Za kradzież grozi do 5 lat więzienia, a za kradzież z włamaniem nawet 10.

Posłuchaj, jakie objawy mogą wskazywać na gruźlicę. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Nastoletni wandale włamali się na stację po piwo

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.