Brzozów: Komisariat policji w płomieniach! Mężczyzna użył koktajlu Mołotowa

2021-12-01 15:56
Brzozów: Komisariat policji w płomieniach! Mężczyzna użył koktajlu Mołotowa
Autor: pixabay.com Brzozów: Komisariat policji w płomieniach! Mężczyzna użył koktajlu Mołotowa

Mężczyzna rzucił w komisariat koktajlem Mołotowa. Do tego nietypowego incydentu doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w Brzozowie. kiedy to Elewacja komisariatu od razu stanęła w ogniu. Policja szybko zdołali opanować sytuację. Sprawcą okazał się być dobrze znany brzozowskim policjantom mieszkaniec gminy Dydnia.

W nocy z poniedziałku na wtorek pod komisariatem policji w Brzozowie pojawił się mężczyzna. Ze sobą miał butelkę i kanister z łatwopalną cieczą. - Doszło do podpalenia, ale sytuacja została prędko opanowana przez funkcjonariuszy. Budynek komendy nie ucierpiał w większym stopniu, ale w wyniku rozproszenia ognia zajęło się auto stojące na parkingu. Zostało jednak też szybko ugaszone przez funkcjonariuszy – mówi Monika Dereń z brzozowskiej Policji.

Mężczyzna ukrył się we własnym domu, gdzie zabarykadował się na strychu własnego domu. Co więcej, rzucał w policjantów różnymi przedmiotami, które miał pod ręką, a następnie podpalił składowane tam siano. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia i straż pożarna. Na szczęście nikt nie ucierpiał! Ostatecznie mężczyzna sam zszedł ze strychu i oddał się w ręce policji.

CZYTAJ TAKŻE: Łańcut: Okradł bar. W jego zatrzymaniu pomógł dokładny rysopis

Sprawcą „stary znajomy” brzozowskich policjantów

Policja szybko ustaliła kim jest podpalacz – to osoba, która jest dobrze znana policjantom w Brzozowie. Wobec niego prowadzone jest aktualnie postępowanie w związku ze znęcaniem się nad rodziną, kierowaniem gróźb karalnych i znieważeniem policjanta. Do sądu trafił już wniosek o tymczasowy areszt dla sprawcy.

Ukrył alkohol w wózku dziecięcym i zaatakował ochroniarza. Rozpoznajesz go?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE