Borowikowe wyspy w polskich lasach. Tutaj szukaj tych grzybów

i

Autor: LukeEmski/Praca własna,/CC BY-SA 4.0/https://commons.wikimedia.org

Grzybobranie

Borowikowe wyspy w polskich lasach. Tutaj szukaj tych grzybów

2023-10-08 13:08

Borowiki to jedne z najbardziej poszukiwanych grzybów każdego roku. Te smakowite grzyby naprawdę ciężko znaleźć. Zdarzają się jednak istne borowikowe wyspy. Co to takiego? Są to miejsca, w których rośnie ich najwięcej, najczęściej po kilka, a nawet kilkanaście sztuk. Zobaczcie, gdzie szukać borowikowych wysp.

Spis treści

  1. Borowikowe wyspy w polskich lasach
  2. Borowikowe wyspy. Gdzie ich szukać?
  3. Borowiki – gdzie ich szukać? Lubią konkretne drzewa

Borowikowe wyspy w polskich lasach

Doceniane przez wszystkich grzybiarzy borowiki są najbardziej poszukiwanymi okazami każdego roku. Przyrządzone z nich dania doceni każdy, nie tylko smakosze „leśnych darów”. Są to dość specyficzne grzyby, które rosną tylko w wybranych miejscach. Tam, gdzie mają najlepsze warunki potrafią pokazać się tzw. borowikowe wyspy. To konkretne miejsca, w których może rosnąć od kilku do nawet kilkunastu sztuk borowików! Jakie warunki lubią te grzyby? Gdzie można natknąć się na „borowikowe wyspy”? Zobaczcie!

Borowikowe wyspy. Gdzie ich szukać?

Borowikowe wyspy nie są legendą, ale z pewnością marzeniem każdego grzybiarza. 17 września na profilu Lubuskich Łowców Burz pojawiło się zdjęcie, na którym może zobaczyć jedno z takich miejsc.

20 sztuk borowików amerykańskich na jednym ujęciu. Lasy w okolicy Drzonowa, powiat zielonogórski – informują autorzy strony.

Borowiki – gdzie ich szukać? Lubią konkretne drzewa

Marta Wrzosek, rzeczniczka prasowa Polskiego Towarzystwa Mykologicznego w rozmowie z „Faktem” wyjaśniła, gdzie szukać borowików. Wyjaśniła, że trzeba ich szukać w okolicy konkretnych drzew.

Borowiki mają swoje ulubione drzewa, z którymi współpracują. To dąb, sosna, buk, świerk - podpowiada dr hab. Marta Wrzosek.

ZOBACZ: Grzybobranie 2023. Zobaczcie najlepsze memy o grzybiarzach!

Mały kotek nowym sprzymierzeńcem kierowców. "Kilka mandatów mniej"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE