Bomba ciepła we wrześniu. Temperatury zbliżone do upałów!

i

Autor: Fot. Pixabay.com/wxcharts.com

Pogoda

Bomba ciepła we wrześniu. Temperatury zbliżone do upałów!

2023-09-24 11:01

Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni za nami, ale pogoda w Polsce do jesiennych z pewnością nie należy. Deszczowe dni szybką minął i już niedługo w kraju będzie można odczuć powrót lata. Końcówka września zapowiada się rekordowo ciepło, jak cały wrzesień. Ten miesiąc przejdzie do historii.

Historyczny rekord ciepła we wrześniu 2023

Do końca września zostało kilka dni, jednak wiadome jest, że ten miesiąc przejdzie do historii jako najcieplejszy wrzesień od 100 lat! Rzecznik prasowy IMGW, Grzegorz Walijewski przekazał, że synoptycy zweryfikowali dane od początku XX wieku i porównali je aktualnym rokiem. - Teraz jest o 3,6 stopnia Celsjusza wyższa wartość średniej temperatury od normy - dodał rzecznik IMGW. Dotychczas najcieplejszy wrzesień miał miejsce w 1999 roku. Wówczas średnia temperatura wyniosła 2,56 stopnia powyżej normy.

Zostało niecałe 10 dni i patrząc na te prognozy, które mają być w kolejnych dniach, to nie ma szans, aby tegoroczny wrzesień spadł z pudła. Może troszkę się obniży średnia, może będzie 3,3 lub 3,2 st. wyższa, ale będzie na tym pierwszym miejscu - mówił Walijewski.

ZOBACZ: Grzybobranie 2023. Zobaczcie najlepsze memy o grzybiarzach!

Bomba ciepła we wrześniu w Polsce

Choć w kalendarzach jest już jesień, to lato nie chce dać o sobie zapomnieć. Jeszcze w końcówce września 2023 czeka nas duże ocieplenie. Temperatury mogą osiągnąć wartości zbliżone do tych określanych jako upał.

Na termometrach może być nawet 25-29°C w okolicach 26-29 września 2023 r. Będą to więc wartości o nawet 5-9°C powyżej normy z lat 1991-2020 r. - informuje portal fanipogody.pl.

Podobne wartości pokazuje IMGW. Meteorolodzy wskazuję, że prawdziwa jesienna aura najedzie do Polski wraz z rozpoczęciem października. Jednak w ostatni tydzień września możliwe są temperatury zbliżone do 27, a nawet 28 stopni Celsjusza.

Psy myśliwskie opanowały bydgoski Myślęcinek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE