Samolot

i

Autor: Port lotniczy Rzeszów-Jasionka/Facebook Boeingi Ryanaira polecą z Rzeszowa do Alicante

Informacje

Z Rzeszowa do Alicante na pokładzie Boeinga. Lotnisko w Jasionce uruchamia nowe połączenie

2023-12-08 16:03

Lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce uruchamia nowe połączenie. Od 3 kwietnia liniami Ryanair będziemy mogli polecieć do Hiszpanii, a konkretnie do Alicante.

Nowe połączenie z portu lotniczego w Jasionce. Od kwietnia polecimy do Alicante 

To kolejne nowe połączenie portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. Boeingi 737-800 linii Ryanair będą latać do Alicante dwa razy w tygodniu. W każdą środę samoloty z Hiszpanii wystartują o 6.00, a w Rzeszowie pojawią się o 9.20. Po 25-minutowym oczekiwaniu znów skierują się stronę Alicante, gdzie mają znaleźć się o 13.10. W soboty samoloty wystartują z międzynarodowego portu lotniczego Alicante-Elche punktualnie o godzinie 6.05 i w Jasionce zameldują się o 9.25. W drogę powrotną ruszą 25 minut później, a na miejscu w Hiszpanii wylądują o 13.15.

Alicante jest kolejną atrakcyjną destynacją, do jakiej będzie można udać się bezpośrednio z Rzeszowa w przyszłym roku. Liczę na to, że nasza wieloletnia bardzo dobra współpraca z irlandzkim przewoźnikiem przyniesie nam jeszcze wiele powodów do radości – zapewnia Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Lotnisko Alicante-Elche znajduje się 8 kilometrów od centrum Alicante i 133 kilometrów na południe od centrum Walencji. Do obydwu tych miast można bezproblemowo dostać się autobusem.

Hiszpania od lat była oczekiwaną destynacją, a okolice Alicante to doskonałe miejsce na wypoczynek na plażach Costa Blanca, albo miejsce wypadowe do zwiedzania całego wschodniego wybrzeża. Bardzo się cieszę z kolejnego słonecznego kierunku i gratuluję zarządowi portu, które sukcesywnie poszerza ofertę – dodaje Władysław Ortyl, marszałek Województwa Podkarpackiego.

Na chwilę obecną samoloty Ryanair latają do Dublina, Bristolu, East Midlands, Londynu Luton i Stansted oraz Manchesteru. Oprócz lotów do Alicante, od kwietnia będzie można polecieć również do Zadaru.

Port lotniczy w Jasionce informuje przy okazji o dodatkowych rejsach Ryanaira w okresie świąteczno-noworocznym, czyli od 19 grudnia 2023 roku do 4 stycznia 2024 r. Do Dublina, East Midlands i Manchesteru samoloty wykonają po sześć nadprogramowych rotacji, a do Bristolu - o trzy więcej – czytamy na stronie lotniska.

ZOBACZ: GDZIE NA NARTY NA PODKARPACIU? TE STOKI NARCIARSKIE MAJĄ NAJDŁUŻSZE TRASY

Wojsko amerykańskie stacjonujące na terenie lotniska Rzeszów Jasionka. Obrona granicy wschodniej