Bieszczady: Trudne warunki na szlakach. Po opadach deszczu jest ślisko

2021-07-20 9:19
Bieszczady. Trudne warunki na szlakach. Po opadach deszczu jest ślisko
Autor: Weronika Kasza

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim po ostatnich opadach deszczu szlaki górskie są śliskie. Turyści powinni pamiętać, że w ciągu dnia w górach mogą pojawić się burze - powiedział we wtorek PAP ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Arkadiusz Kawalec. Przypomniał także, że przed wyjściem na szlak trzeba sprawdzić prognozę pogody!

Jak zaznaczył ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Arkadiusz Kawalec rano w bieszczadzkich dolinach, m.in. w Cisnej i Ustrzykach Górnych, termometry pokazywały 15 stopni Celsjusza. - Warunki turystyczne są dość trudne ze względu na intensywne opady deszczu w ostatnich dniach. W związku z tym szlaki górskie są śliskie i błotniste – mówił ratownik dyżurny. Dodał, że przed wyjściem w góry należy sprawdzać prognozy pogody.

CZYTAJ TAKŻE: Bieszczady: Niedźwiedź grasuje w Olchowcu. Wójt Czarnej ostrzega turystów

Trzeba być przygotowanym na załamanie pogody

Turyści powinni być przygotowani na możliwe załamanie pogody i związane z tym konsekwencje. Jak podkreślił ratownik podczas burz należy unikać otwartych przestrzeni, nie chronić się pod pojedynczymi drzewami i nie zostawać na graniach. Przypomniał, że wybierając się w góry, trzeba pamiętać o odpowiednim obuwiu i stroju. Należy zabrać ze sobą naładowany telefon, i mieć w nim aplikacje "Ratunek".

Podtopienia w Chmielniku koło Rzeszowa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE