BIESZCZADY: Interwencja GOPR-owców na szlaku! „Więcej szczęścia niż…”

i

Autor: Pixabay.com

BIESZCZADY: Interwencja GOPR-owców na szlaku! „Więcej szczęścia niż…”

2020-12-01 11:18

Takimi słowami ratownicy bieszczadzkiej grupy GOPR podsumowali wyprawę dwóch mężczyzn, wobec których interweniowali w niedzielę. Ci wędrowali szlakiem przez Szeroki Wierch i Tarnicę. Po przybyciu na miejsce okazało się, że są...pijani.

Nieodpowiedzialni piechurzy

Około 14.00 wpłynęło zgłoszenie z okolic Przełęczy pod Tarnicą traktujące o turyście skarżącym się na uraz kolana. Po dotarciu ratowników ze Stacji Ratunkowej w Ustrzykach Górnych do wiaty na niebieskim szlaku, okazało się, że poszkodowany do którego jechali ratownicy znajduje się właśnie w tym miejscu – i jest to kompletnie pijany mężczyzna, którego sprowadzili przygodni turyści- relacjonują na swoim fanpage;u ratownicy bieszczadzkiego GOPR-u.

Chwilę później do wiaty przeprowadzony został również kolega poszkodowanego, w podobnym stanie upojenia- obaj byli już w stanie hipotermii. W trakcie zwożenia jeden z nich poczuł się gorzej i potrzebna była pomoc załogi z karetki pogotowia.

Goprowcy podkreślają- gdyby nie odpowiedzialne zachowanie turystów, które pomogły zejść mężczyznom – ta wycieczka zakończyłaby się dla nich tragicznie.

Inwazja jeleni

To nie była jedyna interwencja

Oprócz wspominanych mężczyzn pomocy ratowników potrzebowała także 8-osobowa grupa turystów wędrująca przez Połoninę Wetlińską, która w pewnym momencie zgubiła szlak. Po raz kolejny okazało się jak przydatna jest aplikacja „ratunek, dzięki której telefonicznie udało się wprowadzić turystów z powrotem na właściwą ścieżkę.

Przypominamy też- wybierając się zimą w góry warto zabrać do plecaka dodatkowe, suche i ciepłe ubranie, termos z ciepłą herbatą oraz kanapki. Niezbędna jest także naładowana komórka oraz aplikacja „Ratunek”. W przypadku zgubienia się lub potrzeby pomocy, ratownikom łatwiej będzie zlokalizować poszkodowanego.

Posłuchaj, na czym polega endoskopowa operacja zatok przynosowych. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE