Będzie modernizacja ul. Spacerowej w Rzeszowie! Miasto ogłasza przetarg

2021-06-16 13:30
Miasto ogłasza przetarg na projekt modernizacji ul. Spacerowej w Rzeszowie!
Autor: Pixabay.com

Modernizacja ulicy Spacerowej w Rzeszowie obejmować ma budowę, rozbudowę i przebudowę miejskiej drogi o łącznej długości 650 m. Oprócz tego firmy, które staną do przetargu będą musiały postarać się także od uzyskanie ZRiDu, czyli zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Miasto ogłosiło przetarg i czeka na oferty od wykonawców.

Przebudowa ulicy Spacerowej w Rzeszowie dotyczyć ma odcinka od budynku nr 24 w kierunku ulicy Zelwerowicza, gdzie pierwszy fragment o długości nieco ponad 160 m po zakończeniu prac powinien mieć min. 5 m szerokości oraz jednostronny chodnik o szerokości 2 metrów. - Kolejny odcinek ulicy Spacerowej - w myśl mającej powstać dokumentacji projektowej - na długości ok. 485 metrów ma mieć jezdnię o szerokości 6 metrów wraz z jednostronną ścieżką pieszo-rowerową o szerokości min. 3,5 m - mówi Monika Konopka z Biura Prasowego urzędu Miasta Rzeszowa.

CZYTAJ TAKŻE: Będzie rozbudowa ul. Potockiego. Rzeszowski magistrat sprawdza przesłane oferty

Co oprócz tego?

Oprócz dróg, zaprojektowane ma zostać także m.in. oświetlenie, odwodnienie oraz zjazdy i skrzyżowania z istniejącymi drogami wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych decyzji administracyjnych. Miasto ogłosiło przetarg i na oferty firm czeka do 23-go czerwca. Firma, która wygra postępowanie, będzie miała nieco ponad rok na wykonanie zleconego zadania.

Estrada Rzeszowska zaprasza na Europejski Stadion Kultury 2021
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE