Będą podwyżki dla rzeszowskich urzędników. Jest decyzja prezydenta!

i

Autor: Materiały prasowe/ G. Bukała UM Rzeszów

Będą podwyżki dla rzeszowskich urzędników. Jest decyzja prezydenta!

2021-11-24 14:37

Będą podwyżki dla rzeszowskich urzędników. Dyrektorzy wydziałów oraz jednostek organizacyjnych dostać mają pulę pieniędzy, którą rozdzielą między pracowników. Podwyżki mają dostać ci, którzy zarabiają najmniej, ci zaś, którzy wyróżniają się zaangażowaniem w swoją pracę, mają zostać docenieni.

Zmiany w regulacji płac mają być wprowadzone już od grudnia. Z tych cieszyć będą się przede wszystkim ci urzędnicy, którzy do tej pory zarabiali najmniej, „zastrzyku gotówki” spodziewać będą się mogli także ci, którzy angażują się w swoją pracę bardziej niż inni. Zmiany dotyczyć mają zarówno pracowników Urzędu Miasta Rzeszowa, jak również jego jednostek organizacyjnych.

CZYTAJ TAKŻE: Znamy program Świątecznego Miasteczka! Co będzie się działo? [LISTA]

Kilkanaście milionów złotych na podwyżki

Na regulację płac w magistracie w projekcie przyszłorocznego budżetu zarezerwowanych jest kilkanaście milionów złotych. O ostatecznym jednak jego kształcie zdecydują miejscy radni podczas grudniowego posiedzenia. Tzw. sesja budżetowa zaplanowana jest na 14 grudnia.

Przypomnijmy, poza pieniędzmi na podwyżki, w budżecie miasta na rok 2022 znaleźć ma się również m.in. blisko 360 milionów złotych na miejskie inwestycje. Bieżące będą kontynuowane, pojawią się także zupełnie nowe.

- Z nowych inwestycji do budżetu miasta prezydent zaproponował rozpoczęcie prac nad projektem budowy parkingu podziemnego pomiędzy budynkiem Urzędu Marszałkowskiego a Zespołem Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego. Są także pierwsze pieniądze na aquapark oraz mnóstwo inwestycji edukacyjnych. To m.in. rozbudowy szkół na osiedlach Matysówka i Staromieście, budowa nowej części i hali sportowej przy ZS nr 1, a także dalsze prace przy budowie kompleksu edukacyjnego na Drabiniance. Kontynuowana będzie budowa krytej pływalni przy ul. Matuszczaka - wymienia Bartosz Gubernat z Kancelarii prezydenta Miasta Rzeszowa.

Sprzedawali "paszporty covidowe". Zatrzymano 11 osób.

Czy znasz ceny polskich produktów

Pytanie 1 z 5
Ile kosztuje chleb?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE