Będą nowe opłaty dla klientów w bankach, a o kredyt będzie trudniej. Powodem koronawirus

i

Autor: Pixabay

Będą nowe opłaty dla klientów w bankach, a o kredyt będzie trudniej. Powodem koronawirus

2020-08-11 7:25

Jak informuje polsatnews.pl, w bankach trwają prace nad przygotowywaniem nowych taryf opłat i prowizji. Opłaty mogą pojawić się tam, gdzie do tej pory ich nie było, a o kredyty będzie znacznie trudniej niż dotychczas. Powodem jest kryzys finansowy spowodowany pandemią koronawirusa.

Będą nowe opłaty w bankach

Jak podaje Polsatnews.pl wszystko wskazuje na to, że banki po wakacjach szykują dla klientów niemiłe niespodzianki. Mogą pojawić się różne dodatkowe opłaty, na przykład prowizje od transakcji i opłaty za karty. Do tego spodziewany jest spadek oprocentowania lokat i cięcie limitów na kartach kredytowych. Wszystkiemu winny jest koronawirus.

Koronawirus: Banki zarabiają mniej

Finansowy kryzys dotknął także banki. Te zarobiły znacznie mniej niż przed pandemią. Narodowy Bank Polski wylicza, że zysk całego sektora spadł o 42,2 proc. W skali roku spadki mogą być jeszcze większe, dlatego banki chcą odrabiać straty na klientach.

Koronawirus: Trudniej o kredyt

Banki jednoczesnie podnoszą wymagania wobec kredytobiorców. O kredyty będzie znacznie trudniej, a banki będą starannie sprawdzały zdolność i bankową historię potencjalnego kredytobiorcy. Wszystko po to, by uniknąć problemów ze spłatą zobowiązania w przyszłości:

"Zarząd Pekao SA przyznaje, że wielu klientów straciło dochody pozwalające na spłacanie zaciągniętych wcześniej kredytów. Tym samym, za pogorszenie wyników banku odpowiada przede wszystkim "konieczność zawiązywania dodatkowych odpisów kredytowych" - informuje polsatnews.

Teraz banki będą preferowały kredytobiorców, którzy są ich klientami od dłuższego czasu i mają wysokie zarobki.

Jak siedlczanie radzą sobie z upałem
We Wrocławskim zoo urodziły się dwa małe GNU Białobrode
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE