Bakteria/zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Edward Jenner / Pexels / zdjęcie ilustracyjne

Bakteria New Delhi w szpitalu MSWiA? Pacjent z podejrzeniem zakażenia przebywa na oddziale dla chorych na COVID-19

2021-04-15 11:51

W szpitalu MSWiA w Rzeszowie przebywa pacjent z podejrzeniem zakażenia bakterią New Delhi. Pobrane próbki wysłano już do Warszawy. Do momentu potwierdzenie, albo wykluczenia zarażenia "super-odporną" bakterią pacjent został odizolowany. Pacjent leży na oddziale dla pacjentów chorych na COVID-19.

Niepokojące informacje ze szpitala MSWiA w Rzeszowie - na oddziale dla pacjentów z Covid19 przebywa osoba z podejrzeniem zakażenia bakterią New Delhi. Od pacjenta pobrano już materiał do badań, który został wysłany do Warszawy. Jak mówi Michał Mielniczuk z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, pacjent został już odizolowany, a personel szpitala zachowuje wszystkie środki ostrożności wymagane przy wykryciu tej niebezpiecznej bakterii:

W Rzeszowie zrobiło się biało. Zamiast wiosny jest zima

POLUB NASZ NOWY FANPAGE ESKA RZESZÓW NEWS NA FACEBOOKU!

- Do momentu potwierdzenia, lub wykluczenie drobnoustroju podjęto wobec pacjenta przewidziane w tym zakresie kroki. Pacjent został odizolowany, personel przed wejściem do sali ubiera specjalny kombinezon, czyli dodatkową odzież jednorazowego użytku, rękawiczki – mówi Michał Mielniczuk.

Bakteria New Delhi zaliczana jest do "super-odpornych". Jest odporna na niemal wszystkie znane antybiotyki. Przez WHO zaliczana jest do najbardziej niebezpiecznych drobnoustrojów na całym świecie. W Polsce każdego roku pojawiają się informacje o zakażeniu tą bakterią. Tydzień temu w Ciechocinku zmarła osoba zakażona New Delhi.

Sonda
Czy weźmiesz udział w loterii Narodowego Spisu Powszechnego 2021
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE