Przygraniczne szkoły będą mogły przejść na nauczanie zdalne

i

Autor: Canva Przygraniczne szkoły będą mogły przejść na nauczanie zdalne

AŻ CZTERY KAMERKI NA ZDALNYCH? Kontrowersyjna wiadomość nauczyciela wywołała burzę w sieci!

2022-01-28 11:05

Jedna skierowana na twarz, druga na kartkę, trzecia na telefon i jeszcze jedna na ekran komputera - idzie się pogubić w kontrowersyjnym pomyśle nauczyciela z Rzeszowa. Czy to tzw. "Fake"? Jedno jest pewne - ta wiadomość wywołała ogromną burzę w sieci!

Zawieszenie zajęć stacjonarnych w szkołach dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych od 27 stycznia do 27 lutego 2022 r. i w ich miejsce wprowadzenie nauki zdalnej - wprowadza rozporządzenie podpisane w środę przez ministra edukacji i nauki.

Dla wielu uczniów to nic nowego. Większość zdążyła się przyzwyczaić do zajęć przez internet i... wypracowała z pewnością nie jeden sposób na oszukanie nauczyciela podczas egzaminów czy przeglądanie innych, niezwiązanych z tematem lekcji, rzeczy w sieci. 

Klasówki, kolokwia czy egzaminy to nie lada wyzwanie dla nauczycieli, aby przeprowadzić je tak, jak odbywałyby się one w warunkach stacjonarnych.  Jeden z wykładowców Politechniki Rzeszowskiej wydawałoby się, że znalazł na to sposób. Po internecie krąży screen z jego rzekomej wiadomości do studentów, w której przedstawia on wytyczne dotyczące egzaminu. Jak czytamy:

"Kolokwium będzie przeprowadzone przez Teamsy a dokładnie przez moduł zadania. Czas 10:30 - 12:00. Utworzę spotkanie na którym każdy z Was będzie musiał dołaczyć i właczyć kamerę. Ponieważ jedna to za mało aby zweryfikować samodzielność pracy, proszę przygotować 4 kamery i odpowiednio je ustawić przed zaliczeniem:

- pierwsza skierowana na twarz

- druga na kartkę z zadaniami

- trzecia na ekran komputera

- czwarta na komórkę (którą oczywiście proszę wyciszyć, żeby nikomu nie przeszkadzać)"

Ponadto co 2 minuty bede losował jedna z osób aby klasnęła w dłonie, żeby sprawdzić czy obraz nie został wcześniej nagrany i zapętlony. Gest może ulec zmianie

- czytamy dalej. 

AŻ CZTERY KAMERKI NA ZDALNYCH? Kontrowersyjna wiadomość nauczyciela wywołała burzę w sieci!

i

Autor: spidersweb.pl

W rozmowie ze Spider's Web wykładowca kategorycznie zaprzeczył, jakoby żądał od swoich studentów korzystania z czterech kamerek (i klaskania).

Czarnek: Nawet 30 tys. zakażeń dziennie? Nie będzie nauki zdalnej, jeśli służba zdrowia będzie wydolna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE