Wydarzenia

Atak na działaczy Konfederacji w Mielcu. Napastnik pluł i groził mężczyznom

2023-09-18 12:01

W sobotę wieczorem, popularnym mieleckim klubie Hades doszło do ataku na działaczy podkarpackiej Konfederacji. W pewnym momencie do klubu wszedł rosły mężczyzna, który od progu zaczął zachowywać się agresywnie. Co więcej, kilkukrotnie opluł właściciela lokalu, który również jest działaczem partii.

Działacze Konfederacji zaatakowani w Mielcu

W sobotni wieczór w popularnym w Mielcu klubie Hades doszło do ataku na kilku działaczy podkarpackiej Konfederacji. To tam spotkali się członkowie partii, wraz ze startujący w wyborach do Sejmu Michałem Poluboczkiem. Jak przekazuje sztab kandydata, spotkanie zostało zorganizowane przez lidera podkarpackiej Konfederacji i to właśnie wtedy doszło do „gorszącego incydentu”.

Napastnik groził i opluł działaczy Konfederacji

Całe zajście rozegrało się około godziny 22.00, gdy do lokalu Hades w Mielcu wszedł napastnik. Z relacji przesłanej przez sztab wyborczy Michała Poluboczka, mężczyzna zaraz po wejściu do klubu Hades zaczął grozić znajdującym się w środku osobom.

Mężczyzna stawał się coraz bardziej agresywny, a prośby załagodzenia sytuacji były bezskuteczne. Mężczyzna kilkukrotnie opluł właściciela lokalu, który jest również miejscowym działaczem Konfederacji – informuje sztab kandydata Konfederacji.

Członkowie sztabu Michała Poluboczka informują, że w pewnym momencie mężczyzna uległ namowie swojego kolegi i opuścił lokal. W przesłanym komunikacie zaznaczają, że na miejscu ustalili, że „delikwent ma opinię grubego gangstera”.

- Na pytanie o jego tożsamość rozmowa z osobami, które go znają od razu się kończyła – zaznaczają pracownicy sztabu.

ZOBACZ: Działacze Konfederacji zostali zaatakowani w Mielcu. Mężczyzna pluł i groził

Policja: była interwencja, nie ma zgłoszenia

Mł. asp. Bernadetta Krawczyk z KPP w Mielcu poinformowała nas, że w poniedziałek nie ma jeszcze oficjalnego zgłoszenie. Oficer prasowa mieleckiej jednostki potwierdziła sobotnią interwencję w klubie Hades. Ta dotyczyła agresywnego zachowania jednego z gości.

Policjanci, którzy interweniowali początkowo nie spotkali na miejscu osoby zgłaszającej zajście. W międzyczasie kilkukrotnie patrolowali rejon klubu i dopiero po pewnym czasie na w Hadesie pojawił się właściciel. Jak informuje nas mł. asp. Krawczyk mężczyzna miał podjąć decyzję, czy sprawa zostanie zgłoszona. 

Ukrainka z rosyjskim paszportem, która napadła na bank w Przemyślu stanęła przed sądem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE