Apel rektora URZ do studentów!

2020-03-20 15:03
asdas
Autor: Pixabay

Jesteście w grupie najniższego ryzyka dlatego pomóżcie tym, którzy tej pomocy potrzebują. To apel rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego Sylwestra Czopka do studentów. Ten prosi wszystkich żaków o oddawanie krwi.

Jesteście w grupie najniższego ryzyka dlatego pomóżcie tym, którzy tej pomocy potrzebują. To apel rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego Sylwestra Czopka do studentów. Ten prosi wszystkich żaków o oddawanie krwi - tej zapasy kończą się w podkarpackich centrach krwiodawstwa.

A krew mogą oddać osoby zdrowe, które w ciągu ostatnich dwóch tygodni nie byli za granicą i nie mieli kontaktu z osobami na kwarantannie lub zakażonych koronawirusem.

Poniżej łapcie apel rektora:

"Drodzy Studenci, Szanowni Państwo,

W związku z wyjątkową sytuacją związaną z epidemią koronawirusa, w szpitalach województwa podkarpackiego brakuje krwi do ratowania pacjentów w stanie zagrożenia życia.

W tym niezwykle trudnym dla nas wszystkich czasie, zwracamy się z prośbą do wszystkich studentów, którzy w ciągu ostatnich dwóch tygodni nie byli za granicą i nie mieli kontaktu z osobami na kwarantannie lub zakażonych koronawirusem o zgłaszanie się do centrów krwiodawstwa i oddawanie krwi.

Kochani jesteście młodzi i znajdujecie się w grupie najniższego ryzyka zakażenia koronawirusem, pomóżcie wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują lub będą potrzebowali.

Dr hab. n. med. prof. UR Kazimierz Widenka

Kierownik Klinicznego Oddziału Kardiochirurgii

Szpitala Wojewódzkiego w Rzeszowie

 

Prof. dr hab. Sylwester Czopek

Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego

 

Dr n. o zdr. Ewa Zawilińska

Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie"

Posłuchaj, jak przebiega zakażenie koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Czy myjesz ręce dokładnie? Ten film Cię uświadomi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE