86-latka wpuściła złodziei do domu. Weszli pod pretekstem sprawdzenia pieca!

i

Autor: Podkarpacka Policja

86-latka wpuściła złodziei do domu. Weszli pod pretekstem sprawdzenia pieca!

2021-06-25 18:38

86-latka wpuściła złodziei do domu, którzy przekonali ją tym, że przyszli sprawdzić piec centralnego ogrzewania. Jak się okazało byli to zwykli oszuści. Podstęp wyciągnęli od niej informacje, gdzie ukrywa pieniądze. Po ich wizycie seniorka zorientowała się, że oszczędności jej życia wyparowały. Do przykrego zdarzenia doszło w Lisowie w gminie Skołyszyn.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek około godziny 9.00 w Lisowie w gminie Skołyszyn. Na posesję pokrzywdzonej 86-latki weszła młoda kobieta z mężczyzną, pod pretekstem sprawdzenia czy zamontowany piec centralnego ogrzewania podlega wymianie. Seniorka wpuściła ich do domu. Jak się potem okazało nie była to dobra decyzja.

CZYTAJ TAKŻE: O włos od tragedii! Pijana kobieta w trakcie wymijania uderzyła w auto z dwójką dzieci w środku!

Kobieta powiedziała, gdzie trzyma oszczędności

Para oszustów stosując podstępne metody wobec starszej kobiety, zdobyła także informacje na temat miejsca przechowywania oszczędności. Niestety po dłuższej rozmowie przestępcy opuścili posesję, a po ich wyjściu 86-latka stwierdziła kradzież swoich oszczędności.

Policja ostrzega przed wpuszczaniem do domów nieznanych osób. Jeżeli już do tego doszło, należy kontrolować ich zachowanie i cały czas te osoby obserwować. Potencjalni sprawcy podają różne preteksty, aby dostać się do mieszkania. Często po wejściu do środka, robią dużo zamieszania, pokazują różne przyniesione ze sobą przedmioty. Po odwróceniu uwagi, dokonują kradzieży i odjeżdżają. 

Chciał otruć ojca nasionami cisa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE