800 plus z kryterium dochodowym? Zarabiasz dużo, stracisz prawo do świadczenia?

i

Autor: Fot. Pixabay.com

Twoje finanse

800 plus z kryterium dochodowym? Zarabiasz dużo, stracisz prawo do świadczenia?

2023-06-15 13:49

Bogatsi Polacy, którzy zarabiają spore pieniądze powinni stracić prawo do pobierania świadczenia 800 plus? Tego zdania jest lider klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski. Rzecznik rządu odniósł się do tego pomysłu i przekazał, czy rząd zastanawia się nad wprowadzeniem pewnego ograniczenia. To z pewnością pomogłoby nieco zaoszczędzić na wielomiliardowym programie. Czy 800 plus od 1 stycznia 2024 roku będzie z kryterium dochodowym?

Spis treści

  1. 800 plus z progiem dochodowym?
  2. Kryterium dochodowego przy 800 plus nie będzie

800 plus z progiem dochodowym?

Lider klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski w poniedziałek w rozmowie z Radiem Plus ocenił, że ludzie zarabiający odpowiednio dużo nie powinni dostawać 500+. - Ja czuję, że jak ludzie zarabiają duże kwoty, sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych - powyżej 20 tysięcy złotych (miesięcznie) nie powinno być 500 plus, to jest moja ocena. Mówimy o gospodarstwie domowym, czyli jeżeli po 10 tysięcy złotych zarabiają rodzice, to ja osobiście uważam, że to jest już dużo pieniędzy - stwierdził Gawkowski.

Dopytywany, czy takie ograniczenie powinno obowiązywać także przy większej liczbie dzieci w rodzinie, Gawkowski powiedział, że to temat do dyskusji. Polityka pytano, jak w tym kontekście ocenia swoją sytuację finansową i czy jego rodzina powinna dostawać 500 plus. - Tak, czuję, że na pewno jestem powyżej klasy średniej – odpowiedział. - Jakbym miał powiedzieć, czy poseł powinien dostawać 500+, to czuję, że nie – dodał. Podkreślił też, że nie jest tak, że cała Lewica ma takie zdanie jak on w kwestii kryterium dochodowego do tego świadczenia, ale jego zdaniem jest to kwestia do dyskusji

CZYTAJ TAKŻE: 800 plus. Wiemy kiedy złożyć wniosek o wyższe świadczenie

Kryterium dochodowego przy 800 plus nie będzie

Müller został zapytany na konferencji prasowej, czy w przypadku propozycji podniesienia świadczenia 500+ do kwoty 800 zł rozważane jest wprowadzenie kryterium dochodowego, tak by osoby zarabiające np. ponad 20 tys. miesięcznie nie pobierały świadczenia.

- W tej propozycji, która będzie przedłożona do konsultacji społecznych takiej propozycji nie będzie - krótko mówiąc, jest zachowanie obecnej formy i po prostu podwyższenie kwoty, która w tej chwili obowiązuje - odparł rzecznik rządu.

ZOBACZ: Tyle 10 lat temu płaciłeś za pizzę. Zatęsknisz za cenami ze starych ulotek

K. SOBOLEWSKI: PREZES KACZYŃSKI PRZYCINA WEWNĘTRZNE SPORY
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE