8 czerwca Rzeszowski Dom Kultury otwiera siłownie. Jakie są zasady? Ćwiczymy w maseczce?

2020-06-04 8:44
8 czerwca Rzeszowski Dom Kultury otwiera siłownie. Jakie są zasady? Ćwiczymy w maseczce?
Autor: Pixabay

Otwieranie siłowni i klubów fitness jest możliwe od 6 czerwca. Jakie względy bezpieczeństwa tam obowiązują? Czy do ćwiczeń trzeba zakładać maseczkę? Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

RDK otwiera siłownie od 8 czerwca

Rzeszowski Dom Kultury postanowił odmrozić swoje siłownie od 8 czerwca. Od tego dnia aktywowane będą wszystkie zamrożone karnety. Każdy chętny na ćwiczenia może wcześniej porozmawiać z trenerami:

  • filia Biała – Michał Puc, tel.: 727 649 390,
  • filia Przybyszówka – Miriam Puc, tel.: 669 250 990,
  • filia Staromieście – Bartłomiej Zatwardnicki, tel.: 793 044 025.

RDK jeszcze nie podał szczegółowych wytycznych sanitarnych, ale te rządowe już są znane.

Ile osób może ćwiczyć na siłowni?

W siłowniach i klubach fitness liczba osób będzie uzależniona od wielkości pomieszczenia i będzie wysnosiła maksymalnie 1 osobę na 10 metrów kwadratowych podłogi. Urządzenia do ćwiczeń z kolei powinny być rozstawione w odległości minimum 1,5 metra od siebie.

Dezynfekcja w siłowniach

Każde urządzenie na siłowni powinno być dezynfekowane po każdym kliencie. Dodatkowo w ciągu dnia powinna pojawić się przerwa techniczna na ogólną dezynfekcję.

W siłowni powinny być też zapewnione środki do dezynfekcji rąk dla ćwiczących. Co ciekawe, zabronione jest używanie suszarek nadmuchowych do rąk. Toalety zaś powinny być dezynfekowane nie rzadziej niż co 2 godziny.

Czy można jeść na siłowni

Strefy gastronomiczne na siłowniach będą funckjonowały zgodnie z wytycznymi, które je obowiązują.

Więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ

Procedury sanitarne dla dawców krwi w RCKiK w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE