500 plus z wyrównaniem. Kto w sierpniu dostanie wyższe świadczenie?

i

Autor: PhotoMIX-Company/CC0/pixabay.com Dzieci będą dopłacać do emerytur rodziców?! NOWY pomysł rządzących mocno zaskakuje!

500 plus z wyrównaniem. Kto w sierpniu dostanie więcej pieniędzy?

2021-08-05 14:59

Wypłata 500 plus w sierpniu przyjdzie z wyrównaniem. Niektóre polskie rodziny dostaną więcej pieniędzy niż odbywa się to co miesiąc. Wszystko zależy od tego, w jakim terminie składaliśmy wniosek o świadczenie. Ci, którzy pośpieszyli się ze złożeniem dokumentów dostaną na konto większe pieniądze.

500 plus przyjdzie w sierpniu z wyrównaniem. Niektóre polskie rodziny będą mogły liczyć na większe pieniądze na koncie, niż dostają co miesiąc. Wszystko, czyli termin wypłaty pieniędzy zależy jednak od terminu, w którym przesłane zostały odpowiednie dokumenty. Kto może liczyć na dodatkowe pieniądze w sierpniu? Tylko ci, którzy nie zwlekali, a nawet pośpieszyli się z wysłaniem wniosku i zrobili to jeszcze w czerwcu. Pieniądze powinny trafić do tych Polaków do końca sierpnia tego roku.

CZYTAJ TAKŻE: Loteria szczepionkowa – Kiedy kolejne losowania? Jak sprawdzić czy wygrałeś [TERMINY LOSOWANIA]

500 plus z wyrównaniem. Kto dostanie dodatkowe pieniądze?

Świadczenie 500 plus w tym roku zmieniło nieco zasady. Wnioski przyjmowane były od 2 lutego, a podstawowy termin ich składania minął końcem kwietnia. Ci, którzy pośpieszyli się w pierwszych możliwych terminach dostali już wyrównanie. Trzeba jednak pamiętać, że tylko złożenie wniosku do końca czerwca gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.

Jeżeli rodzina ubiegająca się o świadczenie złożyła wniosek w okresie do 30 czerwca tego roku, wypłata większych pieniędzy, czyli świadczenia plus wyrównania od czerwca trafi na konto do 31 sierpnia tego roku. Za to ci, którzy zakończyli procedurę dopiero w lipcu, nie dostaną wyrównania za poprzednie miesiące. Pieniądze za lipiec i kolejne miesiące otrzymają do 30 września.

Co z wnioskami złożonymi w maju? Ci, którzy wówczas zagwarantowali sobie ciągłość wypłacania świadczenia powinni już mieć pieniądze na koncie. A jeżeli jesteśmy przed złożeniem wniosku i planujemy to zrobić w tym miesiącu, należy zrobić to w miarę szybko, wówczas wypłata świadczenia trafi na nasze konta do 31 października.

Wilfredo Leon po powrocie z igrzysk Tokio 2020

Jaka partia polityczna do ciebie pasuje? [QUIZ]

Pytanie 1 z 17
1. Czy powinno całkowicie zabronić się In Vitro?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE