500 plus z wyrównaniem. Kto w sierpniu dostanie więcej pieniędzy?

2021-08-05 14:59
500 plus z wyrównaniem. Kto w sierpniu dostanie wyższe świadczenie?
Autor: PhotoMIX-Company/CC0/pixabay.com 500 plus z wyrównaniem. Kto w sierpniu dostanie wyższe świadczenie?

Wypłata 500 plus w sierpniu przyjdzie z wyrównaniem. Niektóre polskie rodziny dostaną więcej pieniędzy niż odbywa się to co miesiąc. Wszystko zależy od tego, w jakim terminie składaliśmy wniosek o świadczenie. Ci, którzy pośpieszyli się ze złożeniem dokumentów dostaną na konto większe pieniądze.

500 plus przyjdzie w sierpniu z wyrównaniem. Niektóre polskie rodziny będą mogły liczyć na większe pieniądze na koncie, niż dostają co miesiąc. Wszystko, czyli termin wypłaty pieniędzy zależy jednak od terminu, w którym przesłane zostały odpowiednie dokumenty. Kto może liczyć na dodatkowe pieniądze w sierpniu? Tylko ci, którzy nie zwlekali, a nawet pośpieszyli się z wysłaniem wniosku i zrobili to jeszcze w czerwcu. Pieniądze powinny trafić do tych Polaków do końca sierpnia tego roku.

CZYTAJ TAKŻE: Loteria szczepionkowa – Kiedy kolejne losowania? Jak sprawdzić czy wygrałeś [TERMINY LOSOWANIA]

500 plus z wyrównaniem. Kto dostanie dodatkowe pieniądze?

Świadczenie 500 plus w tym roku zmieniło nieco zasady. Wnioski przyjmowane były od 2 lutego, a podstawowy termin ich składania minął końcem kwietnia. Ci, którzy pośpieszyli się w pierwszych możliwych terminach dostali już wyrównanie. Trzeba jednak pamiętać, że tylko złożenie wniosku do końca czerwca gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.

Jeżeli rodzina ubiegająca się o świadczenie złożyła wniosek w okresie do 30 czerwca tego roku, wypłata większych pieniędzy, czyli świadczenia plus wyrównania od czerwca trafi na konto do 31 sierpnia tego roku. Za to ci, którzy zakończyli procedurę dopiero w lipcu, nie dostaną wyrównania za poprzednie miesiące. Pieniądze za lipiec i kolejne miesiące otrzymają do 30 września.

Co z wnioskami złożonymi w maju? Ci, którzy wówczas zagwarantowali sobie ciągłość wypłacania świadczenia powinni już mieć pieniądze na koncie. A jeżeli jesteśmy przed złożeniem wniosku i planujemy to zrobić w tym miesiącu, należy zrobić to w miarę szybko, wówczas wypłata świadczenia trafi na nasze konta do 31 października.

Wilfredo Leon po powrocie z igrzysk Tokio 2020

Jaka partia polityczna do ciebie pasuje? [QUIZ]

Pytanie 1 z 17
9. Czy Polacy powinni mieć łatwiejszy dostęp do broni palnej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE