45-letni kierowca zatrzymany w Rzeszowie po pościgu spędzi trzy miesiące w areszcie

i

Autor: KMP Przemyśl

45-letni kierowca zatrzymany w Rzeszowie po pościgu spędzi trzy miesiące w areszcie

2021-04-06 12:02

Decyzją sądu, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 45-letni mieszkaniec Przemyśla, za którym w ubiegły czwartek policja i KAS prowadziła pościg. Mężczyzna w Zadąbrowiu nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Został zatrzymany w Rzeszowie. Kierujący audi odpowie nie tylko za wykroczenia w ruchu drogowym, ale także m.in. za posiadanie narkotyków.

45-letni mężczyzna, za którym w miniony czwartek prowadzono pościg m.in. Po Rzeszowie, oprócz popełnionych wykroczeń w ruchu drogowym, odpowie za posiadanie znacznej ilości substancji psychoaktywnych oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

- 2 kwietnia na wniosek Prokuratury Rejonowej w Przemyślu, Sąd zastosował wobec 45-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności – czytamy na stronie podkarpackiej policji.

Na Podkarpaciu powstaną masowe punkty szczepień przeciw COVID-19

Policyjny pościg - jak przebiegał?

Przypomnijmy, że w czwartek, około godz. 14:30, policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, w miejscowości Zadąbrowie zatrzymywali do kontroli samochód osobowy marki Audi. Z posiadanych przez policje i KAS informacji wynikało, że 45-latek może przewozić substancje zabronione.

Kierowca audi zignorował wydane polecenie do zatrzymania się i zaczął uciekać. Mundurowi podjęli pościg za samochodem, który z nadmierną prędkością mijał miejscowości Sośnica Jarosławska, Walawa, Skołoszów, zjeżdżał w polne drogi, a w miejscowości Zadąbrowie wjechał na autostradę A4 w kierunku Rzeszowa. Swoją brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

CZYTAJ TAKŻE: Już jest! "Ciśnij full" nowy klip rzeszowskich ratowników bawi i uczy [WIDEO]

Kiedy mężczyzna wjechał na teren Rzeszowa, do pościgu dołączyli się miejscowi policjanci i funkcjonariusze z oddziału prewencji. Kierowca audi ponownie zignorował sygnał do zatrzymania się i w dalszym ciągu kontynuował ucieczkę. Kierujący przekraczał znacznie prędkość, wjeżdżał na chodniki, przejeżdżał przez skrzyżowania na czerwonym świetle, zmuszał innych kierujących do zatrzymania się. Policjanci z rzeszowskiego Oddziału Prewencji Policji zatrzymali uciekiniera. W audi 45-letniego mieszkańca Przemyśla policjanci znaleźli i zabezpieczyli znaczną ilości narkotyków.

Sonda
Wakacje 2021. Czy wierzysz, że wyjazdy zorganizowane będą możliwe?
Źródło: 45-letni kierowca zatrzymany w Rzeszowie po pościgu spędzi trzy miesiące w areszcie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE