Nie będzie dodatkowego dnia wolnego po 1 listopada

i

Autor: Pixabay

1 listopada: Jest decyzja w sprawie dodatkowego dnia wolnego. Czy 2 listopada idziemy do pracy?

2020-10-21 10:05

Dodatkowy dzień wolny w okolicy Wszystkich Świętych miał rozładować tłumy na cmentarzach 1 listopada, a to miało zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Rząd podjął już decyzję w tej sprawie. Jaką? Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Czy będzie dodatkowy dzień wolny na Wszystkich Świętych?

NIE będzie dodatkowego dnia wolnego na odwiedzanie cmentarzy. Taką decyzję ogłosił 19 października minister zdrowia Adam Niedzielski. Zdaniem ministra dodatkowe wolne zamiast pomóc rozładować tłumy na cmentarzach, naraziłoby nasze zdrowie:

- W naszej opinii zwiększyłoby to liczbę interakcji społecznych, które są katalizatorem rozprzestrzeniania się wirusa; takie rozwiązanie zachęciłoby do wyjazdów, do podróżowania, a realizujemy strategię "zostań w domu" - padło z ust ministra.

Czy cmentarze będą zamknięte 1 listopada?

Jednocześnie rząd nie zamierza zamykać cmentarzy 1 listopada i administracyjnie ograniczać wizyt na grobach bliskich. Jest jednak apel o rozłożenie zapalania zniczy w czasie. Najlepiej nie wybierać się na cmentarz 1 listopada, ale przed tą datą lub po niej.

Obostrzenia na cmentarzach

Co ważne, w tym roku na cmentarzach obowiązkowym wyposażeniem będą maseczki ochronne, które trzeba będzie zakładać na twarz.

Posłuchaj, ile kalorii mają racuchy i jakie są ich wartości odżywcze. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Groby aktorów "Rejsu". Film ma już 50 lat
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE