ZUS doradza zdalnie. Jakim powodzeniem w regionie cieszą się wideoporady?

2020-11-20 18:01 Jakub Białczak
konsultacje online
Autor: pixabay

E-wizyty to nowa forma konsultacji w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Usługa funkcjonuje już od dwóch tygodni. Publiczny ubezpieczyciel podsumował jej funkcjonowanie w tym okresie.

ZUS poinformował, że przez pierwsze 10 dni roboczych, z wideoporad w Radomiu skorzystały 184 osoby. Radomianie podczas konsultacji najczęściej pytali o sprawy związane z zasiłkami. Aby umówić się na e-wizytę należy odwiedzić stronę internetową publicznego ubezpieczyciela.

- E-wizytę trzeba umawiać w placówce ZUS, która jest właściwa ze względu na miejsce zamieszkania. W przypadku płatników składek, powinien być to oddział ZUS właściwy ze względu na adres firmy. W trakcie rezerwacji podaje się kod pocztowy, więc system podpowiada, w którym oddziale taką wizytę można umówić - informuje Piotr Olewiński, rzecznik prasowy ZUS. - Dzień przed spotkaniem osoba, która umówiła się na e-wizytę w ZUS na wskazany podczas rejestracji numer telefonu otrzyma SMS z przypomnieniem o konsultacji. W dniu e-wizyty, godzinę przed spotkaniem, otrzyma też maila z linkiem. Po kliknięciu w link nastąpi połączenie z pracownikiem ZUS, dodaje.

Nowe oświetlenie na stadionie Broni przy Narutowicza w Radomiu