Żołnierze ćwiczą w zimowych warunkach [WIDEO]

2021-01-20 16:28 Wojciech Wójcikowski
zima WOT
Autor: Wojciech Wójcikowski

Nie straszny im śnieg i mróz. Kilkunastu ochotników rozpoczęło szkolenie w nietypowej bo w zimowej scenerii. To pierwsze szkolenie odbywające się na radomskim poligonie od czasu przeniesienia brygady Wojsk Obrony Terytorialnej ze stolicy do Radomia.

Kilkunastu żołnierzy bierze udział w 16 dniowym szkoleniu na radomskim poligonie. Dla wielu będzie to pierwszy kontakt z mundurem i bronią. Dziś żołnierze mieli zajęcia taktyczne.

- Z początkiem roku rozpoczęliśmy szkolenia programowe żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Mówimy tu o szkoleniach rotacyjnych weekendowych, jak również wznowiono szkolenia podstawowe i wyrównawcze. Żołnierze mają podczas zajęć takie przedmioty jak taktyka, szkolenie strzeleckie, podstawy topografii, uczą się szyków patrolowych. Są to elementy niezbędne żołnierzowi do przetrwania i przygotowujące żołnierzy do dalszego szkolenia już programowego na kierunkach, na których zostaną rozesłani. Szkolimy żołnierzy, którzy trafią do batalionów w Radomiu, Grójcu, Pomiechówku i Płocku - mówi  por. Dominik Pijarski oficer prasowy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Kandydaci na żołnierzy swoje szkolenie zakończą przysięgą wojskową.

Zimowe ćwiczenia żołnierzy