Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Finanse

Złóż wniosek o 500+!

2023-03-27 14:25

ZUS przypomina rodzicom o możliwości ubiegania się o świadczenie na nowy okres. Jak to zrobić i komu przysługuje 500+? O tym w artykule.

Złóż wniosek o 500 plus  - Przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Mowa o nowym okresie rozliczeniowym który rozpoczął się 1 lutego. Według najnowszych danych, na Mazowszu złożono ponad 450 tys. wniosków z czego ponad 16 tys. w Radomiu. O wsparcie mogą ubiegać się rodzice lub opiekunowie na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 roku życia, bez względu na dochody.

Jak złożyć wniosek? Obecnie możliwe jest to tylko drogą elektroniczną. Można to zrobić poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość elektroniczną, portal Emp@tia i aplikację mZUS. Jednocześnie zakład przypomina rodzicom by przed przed przesłaniem wniosku sprawdzić czy został poprawnie wypełniony:

We wnioskach zdarzają się błedy które popełniają rodzice np. wpisują nieprawidłowy numer PESEL dziecka lub składają kilka wniosków na to samo dziecko. Takie sytuacje powodują wydłużenie terminu wypłaty świadczenia. Jeżeli rodzic nie poprawi wniosku w ciągu 14 dni to ZUS go nie rozpatrzy. - Powiedział Wojciech Ściwiarski, rzecznik ZUS na Mazowsze.

Warto również pamiętać że termin wypłaty 500 plus zależy od tego kiedy złożymy wniosek więc nie warto z tym zwlekać. W przypadku gdy zrobimy to do 30 kwietnia, to świadczenie trafi do nas do 30 czerwca przez co zapewni ciągłość wypłat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE