Zima nie zaskoczyła drogowców! Miejskie i powiatowe ulice odśnieżone

2021-01-13 13:44 Kinga Tomaszewska
Pługopiaskarki wyjechały na ulice Radomia
Autor: źródło: facebook Powiat Radomski

Opady śniegu nie sparaliżowały ulic zarówno w Radomiu, jak i w powiecie radomskim. To dane instytucji odpowiadających za zimowe utrzymanie dróg. W Radomiu sprzęt do odśnieżania wyjechał na ulice około godziny 19, zaś w powiecie - około godziny 3 nad ranem.

Zima w tym roku nie zaskoczyła drogowców: radomskie ulice nie zostały sparaliżowane przez padający śnieg. Tak uważa Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

Nie było opóźnień w komunikacji miejskiej, padający śnieg nie utrudniał jazdy autobusom. Sprzęt odśnieżający wyjechał na ulice około godziny 19 - wyjaśnia Dawid Puton, rzecznik MZDiK. - Jak co roku zimowym utrzymaniem zajmują się trzy firmy. Każda z tych firm jest zaopatrzona w pługopiaskarki, równiarki oraz ładowarki. Każda z nich dysponuje także solą do posypywania jezdni, wystarczającą na około trzy miesiące.

Bez problemów było także w powiecie radomskim. Odśnieżarki kursowały od około godziny 3 nad ranem, a w sumie odśnieżonych zostało ponad 500 kilometrów dróg.

Akcja odśnieżania trwała przez kilka godzin, a odcinki dróg powiatowych zostały oczyszczone ze śniegu oraz posypane mieszanką solno - piaskową na całej długości lub - w zależności od miejsca - tylko w newralgicznych punktach, jak skrzyżowania, przystanki autobusowe, zakręty czy podjazdy - informował Marcin Genca, rzecznik powiatu radomskiego.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu uruchomił też specjalny numer telefonu, pod którym można zgłaszać drogi do interwencji. Działa on przez całą dobę. Podobne rozwiązanie funkcjonuje na terenie powiatu - mieszkańcy mogą zgłaszać tereny do odśnieżenia w obwodzie drogowym w Siczkach.

Zobaczcie w naszym materiale wideo, jak wygląda zasypany śniegiem Radom!

Śnieg opanował radomskie ulice