Gramofon przed Kozieckim Centrum Kulturalno-Artystycznym

i

Autor: Karol Pakosz

Zbiórka plastikowych nakrętek dla małego Oliwiera

2023-02-01 13:51

Zbiórka nakrętek ma pomóc m.in. przy zapewnieniu ciągłości rehabilitacji chłopca. Więcej o tym w artykule.

Kozienicki Dom Kultury ponownie wkręca ludzi do pomocy. Ruszyła kolejna zbiórka plastikowych nakrętek. Celem jest wsparcie małego Oliwiera Popisa. Zbiórka ma przede wszystkim pomóc w zapewnieniu ciągłości jego rehabilitacji. Oliwier urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową i innymi wadami współistniejącymi:

Chłopiec porusza się na wózku inwalidzkim, a w jego główce pracuje zastawka, która kontroluje ciśnienia wewnątrzczaszkowe. Bardzo dużym problemem jest ogromna deformacja kręgosłupa uciskająca rdzeń kręgowy. Konieczne są skomplikowane operacje, bardzo wysokiego ryzyka powikłań, a poza tym codzienna rehabilitacja, specjalistyczny sprzęt ortopedyczny i konsultacje lekarskie po całym kraju. - Czytamy w informacji prasowej.

Plastikowe nakrętki można wrzucać do specjalnego pojemnika w kształcie gramofonu znajdującego się przed Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach.​ W przypadku większej ilości korków można je bezpośrednio zanieść do centrum po umówieniu się na ich odbiór pod numerem 48 611 07 50 lub 731 877 337.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE