kamienica 25 czerwca

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Zawaliła się część kamienicy na 25 czerwca. Mieszkańcy bez dachu nad głową [WIDEO]

2022-02-17 18:21

Zawaliła się część kamienicy przy 25 czerwca w Radomiu. Na tę chwilę nikt nie został poszkodowany, ale mieszkańcy nie mogą wrócić do swoich mieszkań. Na miejscu cały czas pracują służby. Wiadomo że w tym miejscu były prowadzone prace budowlane. - Nieprawidłowości były zgłaszane- mówią mieszkańcy.

Zawaliła się część kamienicy przy 25 czerwca 14. Na podwórku widać porozrzucane cegły i ogromną wyrwę w ścianie. Jeszcze kilka godzin temu było tam czyjeś mieszkanie -teraz wygląda jak trafione pociskiem. 4 osoby ewakuowało się samych, innym pomagali strażacy. Teren jest zabezpieczony i pilnują go strażnicy miejscy. Na razie nikt nie może podejść bliżej. Przed budynkiem spotykam zdesperowanych mieszkańców.

- Były prowadzone prace budowlane, nie było zabezpieczone dobrze. Zgłaszane było nieraz, że kamienica nie nadaję się do użytku. Administracja mówiła, że się nadaje - no to widzimy jak się nadaje. Zostałam bez dachu nad głową, nie mam majtek skarpetek nie mam nic - mówi jedna z mieszkanek kamienicy.

Na miejscu są także przedstawiciele miasta, którzy starają się pomóc mieszkańcom

- Osoby są teraz transportowane do autokaru. Zostaną przewiezione autokarem do internatu. Tam będą przeczekają noc, jutro będziemy podejmować decyzję co do mieszkań dla tych ludzi. W mojej ocenie ta kamienica nie nadaję się do zamieszkania, będzie zabezpieczona i wyburzona- mówi Lech Barszcz prezes spółki Administrator.

W sumie ewakuowano mieszkańców z 4 mieszkań.

Zawalił się fragment kamienicy w Radomiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE