Załoga radomskiej karetki czekała10 godzin na przyjęcie pacjenta

2021-11-24 15:08
karetka
Autor: Wojciech Wójcikowski

Wzrost liczby zachorowań oznacza więcej pracy dla załóg karetek pogotowia ratunkowego. Nie zawsze w szpitalu znajduje się miejsce i trzeba jechać do innego. Niechlubny rekord na przyjęcie pacjenta wynosi 10 godzin.

O problemach z wolnymi łóżkami informuje między innymi Mazowiecki Szpital Specjalistyczny. To tam kilka dni temu na podjeździe ustawiła się kolejka ambulansów Nawet gdyby jakiś szpital przyjąć więcej chorych z COVID-19 barierą są limity instalacji tlenowej. Załogi karetek jeżdżą więc szukając wolnych miejsc.

- Ze względu na notoryczny brak miejsc w szpitalach nasze ambulanse muszą pokonywać 10 kilometrów. Czas oczekiwania karetek jest różny w zależności od pory dnia, czasem są to wielogodzinne oczekiwania. Najdłuższe wynosiło 10 godzin. Przekłada się to oczywiście na dostępność naszych karetek - mówi Elżbieta Cieślak rzecznik Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. 

Przypomnijmy. Miejsca dla pacjentów z COVID-19 w Radomiu są w szpitalu przy ul. Tochtermana jak i szpitalu na Józefowie.