Żakowice- wyburzają budynki, by mogła tam powstać trasa NS

2021-01-13 13:32 Wojtek Wójcikowski
NS drugi etap
Autor: Łukasz Wójcik UM Radom

​Trwają prace przygotowawcze związane z drugim etapem budowy trasy NS od Czarnoleskiej do Żakowickiej. Obecnie trwają tam prace ziemne - wycinka i wykopy pod budowę odcinka drogi. Wyburzane zostają też domy stojące w miejscu gdzie ma przebiegać trasa NS.

Prace przygotowawcze pod budowę drugiego odcinka NS, który ma połączyć obwodnice południową i ul. Młodzianowską rozpoczęły się pod koniec zeszłego roku.

- Prace idą swoim tempem.  jak to przy tego typu inwestycjach prace rozpoczęły się od robót ziemnych. Najpierw była wycinka drzew, potem wykopy i układanie kanalizacji. Przy ul. Czarnoleskiej widać już ten początkowy etap tej części trasy NS. Na Żakowicach zaś rozpoczęło się wyburzanie budynków i domów, które stały w śladzie nowej drogi. Zostały dwa, które trzeba usunąć, nie jest to związane z brakiem pieniędzy za wykup gruntów, ale brakiem lokali dla właścicieli tych budynków. Do tej pory zima była łaskawa dla wykonawcy- teraz mogą pojawić się pewne problemy, ale one są brane pod uwagę. Termin oddani tej drogi do użytku to  wrzesień tego roku mówi Dawid Puton rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Koszt budowy tego odcinka ma wynieść 26.5 miliona złotych.