air show

i

Autor: źródło 42 Baza Lotnictwa Szkolnego w Radomiu

Air Show 2023

Za pół roku odbędą się pokazy lotnicze. Atrakcją mają być pokazy po zmierzchu

2023-03-24 14:22

Na dwa dni Radom zostanie lotniczą stolicą Polski. Największa impreza lotnicza w kraju i jedna z większych w Europie - odbędzie się w ostatni weekend sierpnia.

Ci, korzy w ostatni weekend sierpnia przyjdą na lotnisko w Radomiu będę mieli okazję by zobaczyć w powietrzu wszystkie typy samolotów wykorzystywanych przez polską armię, ale też samoloty, które pokażą przedstawiciele innych krajów z całej Europy.

- Zobaczymy F-16 z Sił Powietrznych Belgii, Dani i Grecji, czeskie Gripeny, fiński F/A-18C. Będą też samoloty transportowe: polskie Herkulesy i CASA, a także Spartany z Litwy i ze Słowacji. Podczas pokazów odbędzie inauguracja samolotu FA -50. To samolot już z białoczerwoną szachownicą, który został wyprodukowany w Korei Południowej, z którym zapoznają się polscy piloci, i który jeszcze w tym roku, w liczbie dwunastu, trafi na wyposażenie polskich Sił Powietrznych - mówił w Radomiu Mariusz Błaszczak minister obrony narodowej.

Nowością i atrakcją pokazów ma być pokaz nocny.

- Będzie to pokaz po zmierzchu i jestem przekonany, że będzie zapierał dech w piersiach wszystkich tych, którzy w sobotę, 26 sierpnia, będą uczestniczyć w pokazach lotniczych w Radomiu - mówi Wojciech Skurkiewicz wiceminister obrony narodowej.

Niebawem w internecie ma ruszyć sprzedać biletów na pokazy Air Show.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE