Za nami Radomskie Dni Godności

2023-05-28 13:02

Były tańce, śpiewy, a nawet pokaz mody. Za nami XV Radomskie Dni Godności. W ramach wydarzenia odbył się także V Mazowiecki Festiwal Twórczości Osób z Niepełnosprawnością pod nazwą „Tacy sami”. Rywalizowano w trzech kategoriach: rękodzieło, taniec i wokal.

W ten weekend to oni rządzili. Za nami XV Radomskie Dni Godności. Główny cel imprezy to integracja osób niepełnosprawnych z lokalnym środowiskiem. W trakcie dwudniowej imprezy mieszkańcy Radomia mogli wziąć udział w pokazie mody osób niepełnosprawnych. Odbył się także V Mazowiecki Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych pod nazwą „Tacy Sami”. Rywalizowano w trzech kategoriach, rękodzieło, taniec i wokal. - Te osoby przygotowują się do tego wydarzenia miesiącami - mówi Dagmara Janas, prezes Stowarzyszenia Razem, które było organizatorem wydarzenia:

Oni przełamują swoje lęki, więc dla osób z niepełnosprawnością to jest ogromne wydarzenie. Wyjście na scenę, zatańczenie czy zaśpiewanie, czy wcielenie się w rolę modela czy modelki to coś wielkiego. Oni przygotowują się do tego nie dwa tygodnie przed tylko nawet pół roku przed. Jest to dla nich na pewno duże wyzwanie, ale też i ogromna radość i oni nie mogą się doczekać tego dnia, aż wyjdą na tą scenę i się pokażą, że są tacy sami.

W kategorii taniec I miejsce zdobył Dom Pomocy Społecznej z Krzyżanowic, w kategorii wokal I miejsce trafiło do Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego dla dzieci Niesłyszących z Radomia, zaś I miejsce w rękodziele zdobył warsztat terapii zajęciowej Stowarzyszenia do Celu.

Radomskie Dni Godności zakończyły się piknikiem sportowym nad zalewem Borki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE