Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Wyprawki szkolne w ramach 300 plus - Ile już pieniędzy wypłacono w Radomiu i na Mazowszu?

2022-09-02 13:12

Łączna kwota jaką otrzymali rodzice na szkolne wyprawki przekroczyła już ponad miliard złotych w skali całego kraju. A jak to wygląda w naszym mieście i na Mazowszu? O tym w artykule.

Mazowieccy rodzice złożyli już ponad 440 tys wniosków w ramach 300 plus na blisko 620 tys dzieci. Do tej pory Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił na Mazowszu ponad 153 mln zł. Część tych danych dotyczy również naszego miasta. Rodzice z Radomia i okolic otrzymali ponad 10 mln zł, a liczba złożonych wniosków to prawie 28 tys. na niemal 40 tys. dzieci.

Jednocześnie Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że cały czas można składać wnioski na wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry Start". Rodzice mają na to czas do 30 listopada i mogą to zrobić wyłącznie drogą elektroniczną. Osoby, które mają problem z wypełnieniem wniosku mogą zgłosić się do jednej z placówek ZUS:

Na spotkanie z pracownikiem ZUS należy zabrać ze sobą dowód osobisty, numer rachunku bankowego, adres e-mail, a także orzeczenie o niepełnosprawności, jeśli dziecko kontynuuje naukę po ukończeniu 20. roku życia. Niezbędny jest również numeru PESEL dziecka, nazwa i adres szkoły, do której dziecko uczęszcza. - Powiedziała Krystyna Michałek z biura prasowego ZUS.

Wypłaty w ramach 300 plus trafią na konta rodziców w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE