radomska bombka

i

Autor: AD

Wspólnie pomagamy. Rusza internetowa aukcja charytatywna bombek w Radomiu

2020-12-17 20:14

Miejskiego eventu w radomskim Klubie "Łaźnia" nie było, ale bombki są. Od piątku 18 grudnia rozpoczyna się internetowa aukcja charytatywna. Na stronach radomskiego magistratu można podziwiać bożonarodzeniowe ozdoby przygotowane przez radomian. Komu wspólnie pomagamy w tym roku?

Akcja „Malowanie bombek - przyjaciele dzieciom" to już bożonarodzeniowa radomska tradycja. Event miejski gdzie politycy, artyści, samorządowcy, dziennikarze, przedstawiciele organizacji społecznych oraz różnych instytucji spotykali się by wspólnie malować choinkowe ozdoby po raz pierwszy odbył się w 2008 roku w radomskim teatrze. Później wydarzenie przeniesiono do Klubu Środowisk Twórczych "Łaźnia". Tym razem, ze względu na pandemię, wspólnej pracy i świętowania nie było. Jednak bombki są, powstały w domach osób, które postanowiły pomóc także w tym roku.

- Mimo tak nietypowych warunków, nasi autorzy nie zawiedli. Co roku mam wrażenie, że ta akcja wyzwala w ludziach ukryte talenty. Bombki są po prostu przepiękne. Cel jest wyjątkowo ważny, bo chodzi o pomoc dla małej, bardzo chorej radomianki, która potrzebuje specjalistycznego sprzętu by funkcjonować. Bez tej pomocy temu dziecku naprawdę trudno się żyje - przyznaje Beata Drozdowska, dyrektor radomskiej "Łaźni".

Dochód zebrany podczas licytacji zostanie w całości przekazany na rzecz małej Natalki. Dziewczynka cierpi na czterokończynowe porażenie dziecięce. Potrzebuje przede wszystkim pionizatora, a zakup tego sprzętu to koszt to ok. 10-12 tys. zł. jej stan wymaga także drogiej rehabilitacji.

Internetowa licytacja bombek przygotowanych przez radomskich artystów, polityków, społeczników, sportowców, dziennikarzy i przedstawicieli służb mundurowych rozpocznie się w piątek 18 grudnia i potrwa do niedzieli 20 grudnia, do godz. 20. 00. Bombki będzie można odebrać w siedzibie Łaźni przy ul. Żeromskiego 56, w dniach 22-23 grudnia oraz 28-30 grudnia, w godzinach 10.00-18.00. Szczegóły dotyczące samej licytacji są dostępne na profilu miasta. Tam można zobaczyć wszystkie bombki, biorące udział w licytacji. Jak powstawała bombka przekazana przez naszą redakcję możecie zobaczyć na filmie.

Bombki na charytatywną aukcję
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE