złodziej, fot. ilustracyjne

i

Autor: pixabay

Włamania na działki nadal problemem w regionie

2023-03-17 12:37

Kradną drogie narzędzia ogrodowe, dokonują zniszczeń - na przykład tnąc baseny ogrodowe. Złodzieje na terenach działek rekreacyjnych wciąż są poważnym problemem. Niedawno doszło do zatrzymania osoby podejrzanej o takie przestępstwa w okolicach Chynowa w powiecie grójeckim.

Giną narzędzia ogrodowe, powstają dewastacje. Włamania do działek rekreacyjnych wciąż poważnym problemem. Niedawno grójecka policja zatrzymała mężczyznę, podejrzanego o pięć włamań w okolicach Chynowa. To 38 - latek mieszkający na terenie tej gminy, który w przeszłości już był karany za podobne przestępstwa. 

Policjanci zebrali materiał procesowy pozwalający postawić pięć zarzutów kradzieży z włamaniami do domków letniskowych. Sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz Prokuratury Rejonowej w Grójcu i aresztował 38-latka na najbliższe 3 miesiące. Z uwagi na to, że w przeszłości odbywał on karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo, teraz za ten czyn odpowie w warunkach recydywy, za co może mu grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności - wyjaśnia nadkom. Agnieszka Wójcik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. 

Jak wynika z policyjnych statystyk, kradzieże nie są jedynym problemem działek letniskowych, bo wandale dokonują też zniszczeń. Bywa, że rozcinane były baseny ogrodowe czy niszczone rośliny. Straty bywa iż przekraczały wartość skradzionych przedmiotów. Policja apeluje by wartościowych sprzętów ogrodowych nie pozostawiać w widocznym lub łatwo dostępnym miejscu. Warto też zachować karty gwarancyjne wartościowych sprzętów, bo znajdują się tam numery ewidencyjne tych przedmiotów. W razie kradzieży znacznie ułatwi to znalezienie właściciela. Należy też zabezpieczyć działkę, np. poprzez założenie alarmu. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE